Rzymskokatolicka
Parafia św. Michała
w Binarowej

Dodatkowe informacje

Zmarła Franciszka Radwan
10/05

 Zmarła śp. Franciszka Radwan z domu Juruś, zamieszkała w Nagórzu Północ.  Jej pogrzeb będzie w środę – 13 maja 2020 r. – rozpoczęcie na cmentarzu o godz. 14.00. Po zakończonym pochówku zostanie odprawiona w kościele Msza św. pogrzebowa z udziałem najbliższej rodziny. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie a światłość wiekuista niechaj jej świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.

Zmarła Józefa Wanat
27/04

Zmarła śp. Józefa Wanat, z domu Wanat. Pochodziła z naszej Parafii, z Nadola Północ, w ostatnim czasie mieszkała w Racławicach, parafia Rożnowice ale jej wolą było spocząć na naszym cmentarzu. Jej pogrzeb będzie w środę – 29 kwietnia 2020 r. - rozpoczęcie na cmentarzu o godz. 14.00. Po zakończonym pochówku zostanie odprawiona w kościele Msza św. pogrzebowa z udziałem najbliższej rodziny. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie a światłość wiekuista niechaj jej świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.

Wytyczne dotyczące sprawowania sakramentów i pogrzebów w okresie obowiązywania prawnego stanu epidemii z dnia 23.04.2020 r.
25/04

Wytyczne dotyczące sprawowania sakramentów i pogrzebów w okresie obowiązywania prawnego stanu epidemii

  1. Liczba osób, która może uczestniczyć w liturgii jest uzależniona od powierzchni kościoła, przeznaczonej na modlitwę, przy zastosowaniu przelicznika – 1 osoba na 15 m2. Do liczby tej nie wlicza się kapłanów oraz osób posługujących podczas Mszy Świętej. Należy przy tym pamiętać o zachowywaniu odstępu między wiernymi wynoszącego minimum 2 m.
  2. Chrzest św. może być udzielany ale poza Mszą św.
  3. Zaplanowane bierzmowania zostały przełożone na jesień. Nowe terminy będą ustalane z Księżmi Biskupami w drugiej połowie sierpnia.
  4. Podtrzymana jest dyspensa od obowiązku udziału w niedzielnej i świątecznej Eucharystii.
  5. Podtrzymana jest możliwość przyjmowania, zgodnie z przepisami liturgicznymi Komunii Świętej do ust lub na rękę. Decyzja należy do wiernych przystępujących do Komunii św.
  6. Uroczystości I Komunii św. mogą się odbywać najwcześniej w miesiącu czerwcu. Terminy należy wyznaczyć w porozumieniu z rodzicami dzieci I Komunijnych. Przystąpienie do I Komunii Świętej dziecka ma być poprzedzone jego przystąpieniem do pierwszej spowiedzi sakramentalnej.
  7. Podtrzymana zostaje zasada, że sakrament namaszczenia chorych jest udzielany tylko na prośbę chorego lub jego opiekunów. Zawieszone nadal pozostają odwiedziny chorych w domach z okazji pierwszych piątków lub sobót miesiąca.
  8. Bez przeszkód ale z zachowaniem zasad bezpieczeństwa mogą być odprawiane Msze św. z obrzędem zawarcia sakramentu małżeństwa.
  9. Obrzędy pogrzebu powinny odbywać się z zastosowaniem tylko do stacji przy grobie – na cmentarzu. Aktualnie obowiązuje norma, że w jednym pogrzebie może brać udział na cmentarzu do 50 osób nie licząc sprawujących posługę religijną i członków obsługi. Mszę św. pogrzebową po pochówku, można odprawić z udziałem najbliższej rodziny, pamiętając o przeliczniku – 1 osoba na 15 m2.

Życzenia na Wielkanoc 2020
10/04

Zmarł Józef Łyszczarz
10/04

Zmarł śp. Józef Łyszczarz, zamieszkały na Kamieńcu. Jego pogrzeb odbędzie się w dwóch obrzędach – pochówek na cmentarzu – w Wielką Sobotę – 11 kwietnia 2020 r. o godzinie 14.00 i Msza św. pogrzebowa z udziałem najbliższej rodziny we wtorek po Wielkanocy – 14 kwietnia o godz. 14.00. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie a światłość wiekuista niechaj mu świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.

Zmarł Roman Szarowicz
06/04

Zmarł śp. Roman Stanisław Szarowicz, zamieszkały na Polach Szarowicza. Jego pogrzeb będzie we wtorek – 7 kwietnia 2020 r. o godz. 14.00. Po zakończonym pochówku zostanie odprawiona w kościele Msza św. pogrzebowa z udziałem najbliższej rodziny. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie a światłość wiekuista niechaj mu świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.

Wielki Tydzień w domu. Poradnik dzień po dniu
05/04

Błogosławieństwo stołu przed uroczystym posiłkiem w Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego
04/04

W Wielką Sobotę nie będzie w kościele poświęcenie pokarmów na stół wielkanocny. Prosimy o to aby zachować ten zwyczaj przez obrzęd błogosławieństwa stołu przed wspólnym świątecznym posiłkiem. Może go dokonać ojciec, matka lub ktoś z ważnych członków rodziny przed porannym wspólnym posiłkiem w Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego”. Prezentujemy tekst błogosławieństwa i przebieg tego obrzędu.

 

 

 

Wersja PDF do pobrania i druku

 

 

Praktyka pierwszych piątków w okresie epidemii
02/04

Zmarła Grażyna Juruś
29/03

Zmarła śp. Grażyna Juruś, z domu Kowalska. Pochodziła z naszej Parafii, w ostatnim czasie mieszkała w Gorlicach, na terenie parafii Narodzenia NMP ale jej wolą było spocząć na naszym cmentarzu. Jej pogrzeb będzie we wtorek – 31 marca 2020 r. o godz. 14.00. Po zakończonym pochówku zostanie odprawiona w kościele Msza św. z udziałem najbliższej rodziny. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie a światłość wiekuista niechaj jej świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Rzymskokatolicka parafia św. Michała Archanioła, siedziba: Biecz, Binarowa 409.