Rzymskokatolicka
Parafia św. Michała
w Binarowej

Dodatkowe informacje

Zmarł Jan Michalec
16/11

Zmarł śp. Jan Michalec, zamieszkały w Zielonej Ulicy. Jego pogrzeb będzie w niedzielę – 17 listopada 2019 r. Msza św. pogrzebowa o godz. 13.00, pół godziny wcześniej wprowadzenie ciała Zmarłego do kościoła. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie a światłość wiekuista niechaj mu świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.

Święto Niepodległości - Zaproszenie
07/11

Święto Niepodległości  2019 - Zaproszenie

 

 

Pielgrzymka Parafialna - Sanktuaria Północnej Polski i Litwy
29/10

Pielgrzymka Parafialna - Sanktuaria Północnej Polski i Litwy

 

Ks. Robert we współpracy z Biurem Podróży „Orlando Pielgrzymki” organizuje pielgrzymkę parafialną po Sanktuariach Polski i Litwy: w dniach: 5 – 8 czerwca 2020 r. Pielgrzymka ta będzie okazją do odwiedzenia Sanktuarium Miłosierdzia Bożego oraz grobu bł. ks. Michała Sopoćki – apostoła Bożego Miłosierdzia w Białymstoku, Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej i polskiej Góry Krzyży w Świętej Wodzie a w miejscowości Kruszyniany będzie można doświadczyć przenikania się  trzech religii: katolickiej, muzułmańskiej i prawosławnej. Następnie w Sokółce w kościele św. Antoniego w Sokółce w miejscu cudu eucharystycznego w Polsce będzie można adorować wystawioną na widok publiczny cząstkę Ciała Pańskiego. 

 

Potem na terenie Litwy zaplanowane jest zwiedzenie stolicy – Wilna, w tym Starego Miasta – jednego z najpiękniejszych i największych w Europie, znajdującego się na liście Światowego Dziedzictwa UNESCO, nawiedzenie Kaplicy Matki Bożej Ostrobramskiej z cudownym obrazem, miejscem odwiecznych pielgrzymek wiernych oraz kilku innych pięknych miejsc na Litwie. W drodze powrotnej zaplanowane jest  nawiedzenie Sanktuarium Matki Bożej – Matki Kościoła w Studzienicznej. Do przekroczenie granicy z Litwą  nie potrzeba paszportu – wystarczy ważny dowód osobisty. Koszt pielgrzymki wynosi 990 zł. oraz 20 EURO i 40 zł. płatne u pilota pielgrzymki.  Cena zawiera koszt przejazdu, ubezpieczenie, bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, przewodników lokalnych, słuchawek, taks turystycznych i kosztów związanych z realizacja programu, opiekę pilota i wyżywienie – 3 śniadania i 3 obiadokolacje. Noclegi w hotelach 2 lub 3 osobowych. Jest możliwość ubezpieczenia od kosztów rezygnacji z pielgrzymki w nagłym wypadku w cenie 45 zł. Koszt pielgrzymki jest rozbity na 3 raty. Przy zapisie wpłacamy 200 zł, w przyszłym roku – w lutym – 2 rata w kwocie 300 zł i do Wielkanocy – pozostała suma.  

 

Zachęcamy do zapisów i wzięcia udziału w tej parafialnej pielgrzymce –program jest bardzo bogaty i gwarantuje wiele pięknych duchowych przeżyć, sprawdzone Biuro Podróży, które troszczy się o każdy szczegół pielgrzymki  oraz atrakcyjna cena. Szczegółowy program pielgrzymki znajduje się na stronie internetowej naszej Parafii i na Facebooku a także w zakrystii i u ks. Roberta.

Ważna informacja w sprawie Cmentarza w Binarowej
29/10

Ważna informacja w sprawie Cmentarza w Binarowej

 

Zgodnie z decyzją Rady Miejskiej w Bieczu od 1 marca br. Cmentarzem Komunalnym w Binarowej administruje Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej w Bieczu Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością.  W związku z tym  Prezes MPGK prosi o przyjęcie następującej informacji: w ramach prowadzonego zarządu Gospodarka Komunalna w Bieczu wykonuje odpłatnie usługi pogrzebowe, czyli kopanie grobów, budowę piwniczek grobowych, asystę przy pogrzebach, czynności porządkowe, czyli pielęgnację zieleni, utrzymanie czystości i konserwację urządzeń cmentarnych oraz czynności administracyjne, czyli nadzór sanitarny i porządkowy, prowadzenie ksiąg cmentarnych oraz udostępnianie infrastruktury cmentarza.

MPGK  Sp. z o.o. będzie także dbała o ład i porządek na terenie cmentarza i na traktach komunikacyjnych. Formalności pogrzebowych po ustaleniu daty i godziny pogrzebu z Parafią w Binarowej należy dokonać w Biurze Obsługi Klienta Spółki przy ul. Załawie 5 w Bieczu. Należy przedstawić Akt Zgonu. Spółka wystawi dokument, który należy okazać Grabażowi. Wszelkie szczegółowe informacje, pełny tekst Ogłoszenia oraz telefony kontaktowe dostępne są na tablicy przy kościele w Binarowej, w Biurze Gospodarki Komunalnej w Bieczu oraz  na stronie internetowej: gkbiecz.pl a także na stronie Parafii w Binarowej.

Gospodarka Komunalna prowadzi w dalszym ciągu nabór na stanowisko grabarza na Cmentarzu Komunalnym w Binarowej i w Rożnowicach.  Ogłoszenie na ten temat jest na stronie Urzędu Miejskiego w Bieczu. Byłoby to duże ułatwienie, gdyby grabarz był z Binarowej – dlatego osoby, które mogłyby spełniać tę funkcję proszone są o kontakt z Panem Prezesem MPGK w Bieczu. Ogłoszenie w tej sprawie jest cały czas aktualne. Zgodnie z Ustawą o cmentarzach i chowaniu zmarłych dokonanie opłaty za miejsce pochówku gwarantuje, że grób nie może być użyty do ponownego pochówku przez okres 20 lat a po upływie tego czasu dzierżawę na dalsze użytkowanie grobu będzie można przedłużać.

 

Ze względu na to, że są to początki i być może wynikną jeszcze jakieś sprawy konieczne do uzgodnienia, Gospodarka Komunalna w Bieczu prosi o cierpliwość i liczy na życzliwą współpracę – ze swojej strony dokładając wszelkich starań aby wywiązywać się z przyjętych obowiązków.  

 

Pielgrzymka Parafialna do Kalwarii Zebrzydowskiej, Wadowic i Krakowa
26/10

Ks. Robert organizuje parafialną pielgrzymkę do Kalwarii Zebrzydowskiej, Wadowic i Krakowa, w sobotę – 26 października. W programie pielgrzymki jest Msza św. w Sanktuarium Pasyjno-Maryjnym w Kalwarii Zebrzydowskiej, zwiedzanie Muzeum – Domu Rodzinnego św. Jana Pawła II w Wadowicach i papieska kremówka. W drodze powrotnej nawiedzenie Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach a na zakończenie pielgrzymki rekreacja na krakowskim Rynku. Wyjazd o godz. 6.30 a powrót na godz. 21.30.

 

Koszt wyjazdu – zawierający koszty przejazdu, parkingów, ubezpieczenie oraz ofiarę na Sanktuarium, bilet do muzeum a także obiad, włoską kawę i papieską kremówkę wynosi 130 zł – dzieci szkolne 120 zł. Szczegóły w gablocie ogłoszeń i na stronie internetowej naszej Parafii. Zapisy w zakrystii. Przy zapisie należy podać numer PESEL potrzebny do ubezpieczenia.

 

Zmarła Maria Szarowicz
05/10

Zmarła śp. Maria Szarowicz, z domu Knapik, zamieszkały w Nagórzu Południe. Jej pogrzeb będzie we wtorek – 8 października 2019 r. Msza św. pogrzebowa o godz. 13.00, pół godziny wcześniej wprowadzenie ciała Zmarłej do kościoła. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie a światłość wiekuista niechaj jej świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.

Zmarła Maria Nigbor
25/09

Zmarła śp. Maria Eleonora Nigbor, zamieszkała w Zielonej Ulicy. Jej pogrzeb będzie w środę – 25 września 2019 r. Msza św. pogrzebowa o godz. 15.00, pół godziny wcześniej wprowadzenie ciała Zmarłej do kościoła. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie a światłość wiekuista niechaj jej świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.

Pomoc dla Rodziny poszkodowanej w wyniku pożaru
22/09

Pomoc dla Rodziny poszkodowanej w wyniku pożaru

 

Nasi Parafianie – Agata i Krzysztof Bochenek z dziećmi zostali poszkodowani w wyniku pożaru ich domu mieszkalnego. Uległ on całkowitemu spaleniu i nie nadaje się do remontu. Państwo Bochenek postanowili wybudować nowy dom tuż obok spalonego i zamieszkać w nim pozostając dalej mieszkańcami Binarowej. W zaistniałej sytuacji jako społeczność parafialna chcemy pomóc w zebraniu środków finansowych na budowę nowego domu. W najbliższą niedzielę – 22 września br. przy kościele Akcja Katolicka i Caritas będą prowadzić zbiórkę dobrowolnych ofiar na pomoc dla poszkodowanej rodziny. Informujemy także, że zostało wyodrębnione konto bankowe naszej Parafii o numerze:

 

96 8627 0001 2002 3009 7664 0008

 

z przeznaczeniem na pomoc dla poszkodowanej rodziny. Wpłaty na ten cel należy dokonywać z dopiskiem w tytule przelewu: „Pomoc dla rodziny Bochenek”. Każdą przekazaną w ten sposób darowiznę można potem odliczyć w rocznym zeznaniu podatkowym. Zachęcamy do ofiarności i wsparcia na miarę swoich możliwości poszkodowanej Rodziny naszej Parafii.

Zmarła Maria Bochenek
20/08

Zmarła śp. Maria Bochenek, z domu Murza, zamieszkała w Nadolu Północ. Jej pogrzeb będzie we wtorek – 20 sierpnia 2019 r. Msza św. pogrzebowa o godz. 14.00, pół godziny wcześniej wprowadzenie ciała Zmarłej do kościoła. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie a światłość wiekuista niechaj jej świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.

Zmarł Jan Falisz
23/07

Zmarł śp. Jan Falisz. Pochodził z naszej Parafii – w ostatnim czasie mieszkał w Świętochłowicach ale jego wolą było spocząć na naszym cmentarzu. Jego pogrzeb będzie w sobotę – 27 lipca 2019 r. Msza św. pogrzebowa o godz. 14.00, pół godziny wcześniej wprowadzenie ciała Zmarłej do kościoła. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie a światłość wiekuista niechaj mu świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Rzymskokatolicka parafia św. Michała Archanioła, siedziba: Biecz, Binarowa 409.