Rzymskokatolicka
Parafia św. Michała
w Binarowej

Dodatkowe informacje

Zmarł Marian Lenard
11/04

Zmarł śp. Marian Lenard. Pochodził z naszej Parafii - z Nagórza Południe, w ostatnim czasie mieszkał w Gorlicach na terenie Parafii Narodzenia NMP ale jego wolą było spocząć na naszym cmentarzu. Jego pogrzeb będzie w czwartek - 11 kwietnia 2019 r. Msza św. pogrzebowa o godz. 15.00, pół godz. wcześniej wprowadzenie ciała Zmarłego do kościoła. Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie a światłość wiekuista niechaj Mu świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.

Zmarła Janina Lignar
04/04

Zmarła śp. Janina Lignar z domu Górska, zamieszkała na Kurpielu. Jej pogrzeb będzie w czwartek – 4 kwietnia 2019 r. O godz. 13.00 Msza św. pogrzebowa, pół godziny wcześniej  wprowadzenie ciała Zmarłej do kościoła. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie a światłość wiekuista niechaj jej świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.

Życzenia na Wielkanoc 2019
01/04

 

Życzenia na Wielkanoc 2019 r.

 

 

 

Chrystus zmartwychwstał! Prawdziwie zmartwychwstał! Błogosławiona radość pustego grobu staje się dzisiaj także naszym udziałem. Przez okres Wielkiego Postu, rekolekcje, udział w nabożeństwach pasyjnych i sakrament pokuty przygotowaliśmy serca na spotkanie ze Zmartwychwstałym. Niech Chrystusowe zwycięstwo nad grzechem i śmiercią napełni Wasze serca nową nadzieją. Wielkanocna radość niech zagości w Waszych domach, pośród krewnych, przyjaciół i znajomych. Niech umacnia zwłaszcza dotkniętych cierpieniem, chorobą, wszelką ludzką krzywdą i zranionych grzechem. „Nie ma Go tutaj – zmartwychwstał”. Słowa te, wypowiedziane w wielkanocny poranek, zmieniły historię świata. Oby stały się także zaczynem dobrych zmian dokonujących się w Waszych rodzinach i całej wspólnocie parafialnej. Niech nadają sens Waszym wysiłkom i umacniają Was w cierpieniach i troskach. Świętujmy i ogłaszajmy światu tę radosną prawdę: Jezus żyje!

 

 

Drogim Parafianom, naszym Gościom oraz wszystkim Przyjaciołom z Internetu

życzą

 

duszpasterze z Binarowej

Porządek nabożeństw Triduum Paschalnego i Wielkanocy - 2019
01/04

PORZĄDEK NABOŻEŃSTW TRIDUUM PASCHALNEGO

i WIELKANOCY 2019 r.

   

WIELKI CZWARTEK

godz. 18.00 – Msza Wieczerzy Pańskiej

po Mszy św. – przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Ciemnicy

Adoracja do godz. 22.00

 

WIELKI PIĄTEK

godz. 18.00 – Droga krzyżowa i Liturgia Męki Pańskiej

po Liturgii przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Bożego Grobu

Adoracja do godz. 22.00

 

WIELKA SOBOTA

godz. 10.00, 11.00 i 12.00 – poświęcenie pokarmów na stół wielkanocny

godz. 18.00 – Wigilia Paschalna

 

 

WIELKANOC

godz. 6.00 – Procesja Rezurekcyjna i Msza św.

godz. 9.00 i 11.00 –  Msza św.

 

PONIEDZIAŁEK WIELKANOCNY

godz. 7.30, 9.00 i 11.00 – Msza św.

Program Rekolekcji Wielkopostnych 2019
31/03

Program Rekolekcji Wielkopostnych 2019

 

Zmarł Leszek Gawlik
19/03

Zmarł śp. Leszek Gawlik, zamieszkały na Wygonie. Jego pogrzeb będzie we wtorek – 19 marca 2019 r. Msza św. pogrzebowa o godz. 13.00, pół godziny wcześniej wprowadzenie ciała Zmarłego do kościoła. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie a światłość wiekuista niechaj mu świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.

Zmarła Helena Bochenek
09/03

Zmarła śp. Helena Bochenek, z domu Polak, zamieszkała w Zielonej Ulicy, mama ks. Krzysztofa Bochenka ze Zgromadzenia Księży Michalitów. Jej pogrzeb będzie w sobotę – 9 marca 2019 r. Msza św. pogrzebowa o godz. 14.00, pół godziny wcześniej wprowadzenie ciała Zmarłej do kościoła. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie a światłość wiekuista niechaj jej świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.

Zmarł Mieczysław Wrona
23/02

Zmarł śp. Mieczysław Wrona, zamieszkały na Kurpielu. Jego pogrzeb będzie w sobotę – 23 lutego 2019 r. Msza św. pogrzebowa o godz. 13.00, pół godziny wcześniej wprowadzenie ciała Zmarłego do kościoła. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie a światłość wiekuista niechaj mu świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.

Zmarł Tadeusz Krupczak
12/02

Zmarł śp. Tadeusz Krupczak, zamieszkały w Nadolu Południe. Jego pogrzeb będzie we wtorek – 12 lutego 2019 r. Msza św. pogrzebowa o godz. 13.00, pół godziny wcześniej wprowadzenie ciała Zmarłego do kościoła. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie a światłość wiekuista niechaj mu świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.

Zmarła Maria Eleonora Michalec
02/02

Zmarła śp. Maria Eleonora Michalec, z Zielonej Ulicy. W ostatnim czasie mieszkała u rodziny w Parafii Rożnowice ale spocznie na naszym cmentarzu. Jej pogrzeb będzie w sobotę – 2 lutego 2019 r. Msza św. pogrzebowa o godz. 13.00, pół godziny wcześniej wprowadzenie ciała Zmarłej do kościoła. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie a światłość wiekuista niechaj jej świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Rzymskokatolicka parafia św. Michała Archanioła, siedziba: Biecz, Binarowa 409.