Rzymskokatolicka
Parafia św. Michała
w Binarowej

Dodatkowe informacje

Zmarła Maria Mleczko
06/03

Zmarła śp. Maria Mleczko, z domu Piwowar, zamieszkała w Nagórzu Południe. Jej pogrzeb będzie w niedzielę – 8 marca 2020 r. O godz. 13.00 Msza św. pogrzebowa, pół godziny wcześniej  wprowadzenie ciała Zmarłej do kościoła. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie a światłość wiekuista niechaj jej świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.

Zmarła Anna Stanula
31/01

Zmarła śp. Anna Stanula, z domu Salamon, zamieszkała w Nadolu Południe, najstarsza nasza Parafianka. Jej pogrzeb będzie w niedzielę – 2 lutego 2020 r. Msza św. pogrzebowa o godz. 13.00, pół godziny wcześniej wprowadzenie ciała Zmarłej do kościoła. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie a światłość wiekuista niechaj jej świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.

Pomoc w rehabilitacji naszego Parafianina Artura Bochenka
25/01

Jeżeli możesz – pomóż w rehabilitacji Artura!

Początek każdego roku to czas rozliczania podatków za ubiegły rok. Jak co roku jest to okazja dla nas wszystkich do wsparcia potrzebujących poprzez odpis 1% podatku dochodowego w rocznych zeznaniach podatkowych. W imieniu naszego Parafianina Artura Bochenka zwracamy się z gorącą prośbą o pomoc w gromadzeniu funduszy na Jego dalszą rehabilitację.

Artur Nadal studiuje na Uniwersytecie Rzeszowskim, na wydziale Prawa i Administracji. Jak każdy młody człowiek marzy o pracy i przede wszystkim o samodzielności – chciałby po prostu chodzić. Jego marzenia mogą się spełnić dzięki specjalistycznej rehabilitacji i pomocy finansowej życzliwych ludzi. Z powodu mózgowego porażenia dziecięcego od urodzenia jest niepełnosprawny, cierpi na spastyczny niedowład kończyn górnych i dolnych – lecz nie poddaje się . Po intensywnej rehabilitacji w specjalistycznych ośrodkach i w domu, możliwej wyłącznie dzięki wsparciu finansowemu wielu dobrych ludzi osiągnął już bardzo dużo, chodzi o kulach i przy balkoniku. Niestety nadal potrzebuje stałej, intensywnej rehabilitacji, bez której nie tylko nie zacznie chodzić ale utraci to co już osiągnął. Ze zrozumiałych względów nie jest w stanie pokryć wszystkich wydatków związanych z leczeniem i rehabilitacją. Nie traci jednak wiary i prosi z całego serca o pomoc finansową na dalszą rehabilitację. Każda nawet niewielka wpłata to szansa na kontynuację rehabilitacji, co pozwoli na osiągnięcie tak upragnionej dla niego samodzielności. Aby przekazać 1% dla Artura, wystarczy podać w zeznaniu rocznym, numer KRS organizacji pożytku publicznego – 0000037904 a W rubryce „Informacje uzupełniające – cel szczegółowy 1%” wpisać: Bochenek Artur – 353. Samym przelewem zajmie się Urząd Skarbowy. Można także wpłacać dowolne kwoty na konto:

 

Fundacja Dzieciom „Zdążyć z Pomocą’’

ul. Łomiańska 5

01-685 Warszawa

Alior Bank SA. Oddz. Warszawa

Nr 42 2490 0005 0000 4600 7549 3994

z dopiskiem: „353 - rehabilitacja Artura Bochenka”

Życzenia na Nowy Rok 2020
31/12

 

U progu Nowego Roku 2020, który rozpoczynamy pod opiekę Świętej Bożej Rodzicielki jeszcze bardziej otwórzmy się na Bożą miłość, aby mogła napełnić Wasze domy, Wasze rodziny i stać się w Was źródłem życia Bożego, z którego będą czerpać inni. Życzymy wszystkim Parafianom i naszym Przyjaciołom z Internetu, abyście każdego dnia Nowego Roku mogli promieniować Bożym szczęściem, niezależnie od tego, co posiadacie, i jaką drogą Pan Bóg nas prowadzi. Niech ten kolejny rok dla Was wszystkich, dla Waszych rodzin, dla naszej wspólnoty parafialnej i dla naszej Ojczyzny będzie czasem prawdziwie błogosławionym. Życzymy siły i nadziei w pokonywaniu codziennych trudności a Maryja Boża Rodzicielka niech wyprasza wszystkim Wam szczególne błogosławieństwo.

 

 

Duszpasterze z Binarowej

 

Zmarła Stanisława Nowińska
28/12

Zmarła śp. Stanisława Nowińska z d. Koś, zamieszkała w Nadolu Południe. Jej pogrzeb będzie w niedzielę – 29 grudnia 2019 r. Wprowadzenie ciała Zmarłej do kościoła i Msza św. pogrzebowa o godz. 14.15. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie a światłość wiekuista niechaj jej świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.

Zmarła Danuta Zięba
27/12

Zmarła śp. Danuta Zięba, z domu Murza, zamieszkała w Nadolu Północ. Jej pogrzeb będzie w niedzielę – 29 grudnia 2019 r. Msza św. pogrzebowa o godz. 13.00, pół godziny wcześniej wprowadzenie ciała Zmarłej do kościoła. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie a światłość wiekuista niechaj jej świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.

Życzenia na Boże Narodzenie 2019
24/12

 

Życzenia na Boże Narodzenie 2019

 

   „Dziś narodził się nam Zbawiciel”. Przyszedł po to, aby przywrócić naszą więź z Panem Bogiem. Ta dobra nowina przynosi radość ludziom wszystkich czasów. Dodaje otuchy i wlewa nadzieję w nasze serca. Pełni wiary i radości świętujmy ten szczególny czas Bożego Narodzenia. Niech te święta dla wszystkich Drogich Parafian i Gości będą pełne Bożego błogosławieństwa i miłości, którą przynosi ze sobą Syn Boży. Niech Boża radość i miłość wypełniają kolejne dni Waszego świętowania i całą naszą, nieraz trudną, codzienność.

    Parafianom, naszym Rodakom oraz wszystkim dzielącym z nami radość świąt Bożego Narodzenia niech obficie udziela błogosławieństwa narodzony w Betlejem Syn Boży!

 

Duszpasterze z Binarowej

 

P.S.

Na fotografii: scena Bożego Narodzenia z malowideł z XVII w. ilustrujących Credo a znajdujących się w górnych partiach nawy naszego kościoła, na ścianie bocznej południowego zaskrzynienia

Plan Wizyty Duszpasterskiej 2019/2020
23/12

Plan Wizyty Duszpasterskiej 2019/2020

 

27.12.2019 r.     Piątek  

Kamieniec

Wygon i Zielona Ulica 

 

28.12.2019 r.     Sobota 

Nagórze Północ – nr 43 do nr 489

Nadole Północ – nr 167 do nr 146

 

30.12.2019 r.     Poniedziałek     

Nagórze Północ – nr 65 do nr 81

Nadole Północ – nr 142 do nr 120

 

02.01.2020 r.     Czwartek

Jurusiowe Potoki i Nagórze Północ

Lechowe Potoki i Kurpiel

 

03.01.2020 r.     Piątek

Szarowicza Pola

Nadole Południe – nr 393 do nr 383

 

04.01.2020 r.     Sobota 

Nagórze Południe – od nr 426 do nr 285

Nadole Południe – od nr 381 do nr 414

 

07.01.2020 r.     Wtorek

Nagórze Południe – od nr 282 do nr 261

Maślakowice

 

08.01.2019 r.     Środa

Rynek

Wanatówka

Zmarła Helena Lenard
20/11

Zmarła śp. Helena Lenard, z domu Bajorek, zamieszkała w Nagórzu Południe. Jej pogrzeb będzie w czwartek – 21 listopada 2019 r. Msza św. pogrzebowa o godz. 14.00, pół godziny wcześniej wprowadzenie ciała Zmarłej do kościoła. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie a światłość wiekuista niechaj jej świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.

Zmarł Józef Siuta
16/11

Zmarł śp. Józef Siuta, zamieszkały w Nagórzu Północ. Jego pogrzeb będzie we wtorek – 19 listopada 2019 r. Msza św. pogrzebowa o godz. 14.00, pół godziny wcześniej wprowadzenie ciała Zmarłego do kościoła. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie a światłość wiekuista niechaj mu świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Rzymskokatolicka parafia św. Michała Archanioła, siedziba: Biecz, Binarowa 409.