Rzymskokatolicka
Parafia św. Michała
w Binarowej

Ogłoszenia Parafialne

II Niedziela Adwentu - 2019
07/12/2019

Ogłoszenia Parafialne - II Niedziela Adwentu 2019 r.

Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP

 

 1. Mimo przypadającej dziś II Niedzieli Adwentu, zgodnie z dekretem watykańskiej Kongregacji Kultu Bożego, w Kościele w Polsce obchodzimy Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny, która przypada 8 grudnia. Wyraża ona wiarę Kościoła w to, że Maryja, wybrana na matkę Syna Bożego, jako jedyna z ludzi została poczęta i urodziła się bez zmazy grzechu pierworodnego. Ta wiara zawsze towarzyszyła wierzącym i przejawiała się w różny sposób, np. w naszej polskiej tradycji w tak chętnie śpiewanych „Godzinkach o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny”. Dzisiaj jeszcze Msza św. o godz. 9.00 i 11.00. W czasie Mszy św. o godz. 9.00 dzieci, które przygotowują się do I Komunii św. otrzymają medaliki z wizerunkiem Matki Bożej a po Sumie na Plebanii odbędzie się spotkanie Rady Parafialnej – zapraszamy członków Rady. Dzisiaj także wspieramy Kościół Katolicki na Wschodzie dobrowolną ofiarą składaną do puszek.
 2. „Bóg zapłać” za ofiary złożone dzisiaj na tacę. Będą one przeznaczone na prace konserwatorskie i remontowe prowadzone w naszej Parafii.
 3. Informujemy, że spowiedź adwentowa w naszej Parafii będzie w czwartek po III Niedzieli Adwentu.
 4. Z Maryją podążamy adwentową drogą, przygotowując się na przyjęcie niezwykłego daru – narodzenia Bożego Syna, naszego Odkupiciela, który na nowo otwiera nam bramy nieba. Nie zmarnujmy tego daru i w trosce o zbawienie własnej duszy wsłuchajmy się w to, co podpowiada nam służebnica Pańska. Wszystkich Parafian: dzieci, młodzież i dorosłych zachęcamy do licznego udziału w roratach, odprawianych w naszym kościele o godz. 7.00. Jedynie w środę Nowenna do Matki Bożej Binarowskiej i Roraty będą wieczorem o godz. 17.00 a po Mszy św. spotkanie Akcji Katolickiej. Przed Roratami śpiewane są Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP.
 5. W tym tygodniu w piątek – 13 grudnia, przypada kolejna rocznica wprowadzenia stanu wojennego w Polsce. Wspominając ofiary tamtych wydarzeń będziemy modlić się o pokój i pomyślność dla naszej Ojczyzny.
 6. Za tydzień – w III Niedzielę Adwentu – Msze św. będą o godz. 7.30, 9.00 i 11.00.
 7. Odwiedziny z posługą sakramentalną przed Świętami dla chorych będą w piątek po III Niedzieli Adwentu. Prosimy chorych Parafian do tej wizyty zgłosić w zakrystii.
 8. W środę a po Mszy św. spotkanie dla kandydatów do bierzmowania, w piątek o godz. 18.00 spotkanie KSM-u a w sobotę o godz. 10.00 spotkanie dla Scholi.
 9. Są do nabycia świece wigilijne z Caritasu oraz nasze parafialne świąteczne pocztówki bożonarodzeniowe w komplecie z kopertą. To nowe wydanie naszych pocztówek – zachęcamy do wysyłania życzeń świątecznych z naszymi parafialnymi widokami – ceny promocyjne. W tygodniu na Roratach będą do nabycia nasze parafialne kalendarze na rok 2020.
 10. „Bóg zapłać” za sprzątanie kościoła oraz za złożoną ofiarę zamiast kwiatów. O posprzątanie kościoła na następną niedzielę proszeni są Parafianie z numerów: 16, 37, 36, 39 i 41.
 11. W dzisiejszej prasie religijnej przeczytamy m.in. w „Gościu Niedzielnym” o tym, dlaczego gdy jedni przyjmują Jezusa inni Nim gardzą oraz o kulisach sukcesu Viki Gabor w Eurowizji Junior. „Niedziela” rozwiewa potoczne myślenie o spowiedzi i pisze ile dobra jest we właściwie przeżytym sakramencie pokuty, pisze też o bolesnych skutkach stanu wojennego z 1981 r. Warto przeczytać także dzisiejsze „Źródło”, które wyjaśnia znaczenie Adwentu, przedstawia św. Łucję oraz klasztor franciszkanów w Niepokalanowie. Ma też kącik z rozrywką i przepisami kulinarnymi. Zachęcamy do czytania czasopism religijnych.
 12. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia niech Matka Boża wyprosi obfite błogosławieństwo i łaski.
 13. Na terenie Gminy Biecz jest organizowana akcja pomocy dla 6-letniego Maksymiliana Szpyrki z Zagórzan, cierpiącego na schorzenia neurologiczne. Maksiu potrzebuje środków finansowych na neurorehabilitację mózgu, która może być przeprowadzona w klinice w Rosji. W najbliższą niedzielę – 15 grudnia przy naszym kościele w wolontariusze ze Szkolnego Koła Wolontariatu, wychowankowie Świetlicy „Dzieci Mówią” z opiekunką oraz przedszkolaki ze swoimi Paniami będą kwestować na rzecz Maksymiliana, w zamian częstując świątecznymi pierniczkami upieczonymi przez dzieci i rodziców. W duchu solidarności – według swoich możliwości zachęcamy do wsparcia tej szlachetnej akcji charytatywnej.
 14. Burmistrz Biecza, Przewodniczący Rady Miejskiej w Bieczu oraz Dyrektor Bieckiego Centrum Kultury zapraszają  na Wigilię na Bieckim Rynku, która odbędzie się w najbliższą niedzielę – 15 grudnia 2019 r. o godz. 13.00. Podczas Wigilii prowadzona będzie akcja charytatywna na rzecz Maksymiliana Szpyrki.
 15. W tym tygodniu w pracowni konserwatorów w Nowym Sączu komisja Urzędu Ochrony Zabytków dokonała odbioru prac konserwatorskich przy barokowym krucyfiksie z przełomu XVII i XVIII w. z naszego kościoła. Prace oceniono jako wykonane zgodnie ze sztuką konserwatorską i bez zastrzeżeń. Koszt tych prac wyniósł niecałe 20 tys. zł. Na te prace otrzymaliśmy dotację ze Stowarzyszenia  Liga Polskich Miast i Miejsc UNESCO, do którego należy także nasza Parafia  w wysokości 9 tys. zł. Pozostała kwota niecałych 11 tys. zł. była udziałem własnym naszej Parafii w tym zadaniu i została zapłacona z kasy parafialnej.  Dokumenty do rozliczenia dotacji zostały przesłane do siedziby Stowarzyszenia w Toruniu do akceptacji.

 

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Rzymskokatolicka parafia św. Michała Archanioła, siedziba: Biecz, Binarowa 409.