Rzymskokatolicka
Parafia św. Michała
w Binarowej

Ogłoszenia Parafialne

Niedziela XVIII Zwykła - 02.08.2020 r.
01/08/2020

Ogłoszenia Parafialne - Niedziela XVIII Zwykła - 02.08.2020 r.

 

 1. Dzisiaj jeszcze Msza św. 9.00 i 11.00. Z racji I niedzieli miesiąca zmiana tajemnic różańcowych po Prymarii dla niewiast a po Sumie dla mężczyzn.
 2. „Bóg zapłać” za ofiary złożone na tacę. Będą one przeznaczone na nasze Diecezjalne Seminarium Duchowne w Rzeszowie.
 3. W ciągu tygodnia Msza św. codziennie o godz. 7.00, jedynie w środę Msza św. z Nowenną do Matki Bożej Binarowskiej o godz. 18.00 a wcześniej okazja do spowiedzi przed I piątkiem. Serdecznie zapraszamy!
 4. W liturgii tego tygodnia we wtorek przypadnie dzień św. Jana Marii Vianneya, patrona proboszczów, w czwartek będziemy świętować tajemnicę Przemienienia Pańskiego a w sobotę – dzień św. Dominika.
 5. W tym tygodniu przypada I czwartek i I piątek miesiąca. W piątek Msze św. o godz. 7.00 i 18.00. Spowiedź przed poranną Mszą św. i po południu od godz. 17.00.
 6. W piątek w godzinach porannych nasi chorzy Parafianie będą mogli skorzystać z posługi sakramentalnej kapłana. Chorych do tej wizyty prosimy zgłaszać w zakrystii.
 7. W najbliższą niedzielę – Msze św. będą o godz. 7.30, 9.00 i 11.00. Składka przeznaczona będzie na prace konserwatorskie i remontowe prowadzone w naszej Parafii.
 8. Składamy serdeczne podziękowanie za ofiary złożone z numerów: 65 i 226 na rzecz remontu dzwonnicy.
 9. „Bóg zapłać” za sprzątanie kościoła i terenu wokół świątyni oraz kwiaty na ołtarze. O posprzątanie kościoła w tym tygodniu prosimy Parafian z numerów: 453, 438, 395, 398 i 398 a.
 10. Jest do nabycia tygodnik „Niedziela” i „Gość Niedzielny”. Zachęcamy do czytania czasopism religijnych.
 11. We wtorek rozpocznie się 43 Rzeszowska Pielgrzymka na Jasną Górę, w tym roku ograniczona do pielgrzymowania duchowego. Rozpocznie się Mszą św. o godz. 6.30 w kościele farnym w Rzeszowie, transmitowaną przez radio VIA. Organizatorzy zachęcają do duchowej łączności i towarzyszenia kapłanom, którzy fizycznie wyruszą na pątniczy szlak. Katolickie Radio VIA codziennie będzie pomagało wypełnić zobowiązania pielgrzymie. Pielgrzymka zakończy się Mszą św. sprawowaną na Jasnej Górze 13 sierpnia o godz. 11.30, również transmitowaną w Radio VIA.
 12. Solenizantów i Jubilatów tego tygodnia polecamy opiece Bożej Opatrzności i życzliwości najbliższych. Odpoczywającym na wakacjach i urlopach oraz naszym parafialnym Gościom życzymy radości i pięknych chwil w gronie rodziny i przyjaciół. Wszystkim Wam życzymy opieki Świętego Michała Archanioła, dobrego zdrowia i szczęśliwego tygodnia.
 13. W dzisiejszą niedzielę przypada odpust Porcjunkuli, związany z postacią Świętego Franciszka z Asyżu. Spełniamy podstawowy warunek jego uzyskania poprzez modlitwę i nawiedzenie naszego parafialnego kościoła. Pozostałe warunki to  stan łaski uświęcającej i przyjęcie Komunii św., modlitwa w intencjach wyznaczonych przez papieża oraz wyzbycie się przywiązania do grzechu, nawet lekkiego. Skorzystajmy z tej nadzwyczajnej łaski darowania kar doczesnych za grzechy odpuszczone w sakramencie pojednania, a jeszcze przez nas nienaprawione. 

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Rzymskokatolicka parafia św. Michała Archanioła, siedziba: Biecz, Binarowa 409.