Rzymskokatolicka
Parafia św. Michała
w Binarowej

Ogłoszenia Parafialne

Niedziela VII Zwykła - 2020
22/02/2020

Ogłoszenia Parafialne - Niedziela VII Zwykła - 2020 r.

 

 1. Dzisiejsza niedziela wprowadza nas Nabożeństwem 40-godzinnyn w czas Wielkiego Postu. Dzisiaj jeszcze Msza św. o godz. 9.00 i 11.00. Na koniec Mszy św. będzie wspólna Adoracja Najświętszego Sakramentu a pomiędzy Mszami – czas na adorację prywatną. Zachęcamy aby pozostać przed Panem Jezusem i podjąć choćby drobne, ale konkretne zobowiązania na święty czas Wielkiego Postu.
 2. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Tydzień modlitw o trzeźwość. W tym roku będzie on przebiegał pod hasłem: „Szczęśliwe dzieci w trzeźwych rodzinach”.  Zwracajmy szczególną uwagę na problemy młodzieży związane z alkoholem i uzależnieniami. Kościół wzywa nas do szczególnej indywidualnej i wspólnotowej modlitwy oraz do abstynencji, którą możemy ofiarować Panu Bogu jako wynagrodzenie za grzechy pijaństwa innych osób lub z prośbą o uwolnienie od tego nałogu bliskich czy znajomych.
 3. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary złożone w dniu dzisiejszym na tacę.
 4. W tym tygodniu – 26 lutego, przypada Środa Popielcowa. Otwiera ona święty, szczególny czas Wielkiego Postu. Msze Święte w Środę Popielcową będą: rano o godz. 7.00 i wieczorem o godz. 17.00 poprzedzona Nowenną do Matki Bożej Binarowskiej. Zachęcamy wiernych do przeżywania tego dnia w duchu pokuty. W Popielec obowiązuje post ścisły, polegający na wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i spożyciu jednego posiłku do syta w ciągu dnia. Pozostałe posiłki należy ograniczyć co do ilości. Post obowiązuje wszystkich pomiędzy 18 a 60 rokiem życia. Pozostałych wiernych zachęcamy także do czynnego włączenia się w ten wielki akt pokutny, na miarę ich możliwości. Przypominamy, że wszystkich od 14 roku życia obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Przypominamy też, że Wielki Post jest tzw. czasem zakazanym dla wesel, zabaw i dyskotek. W środę na znak podjęcia trudu nawrócenia i rozpoczęcia Wielkiego Postu podczas Mszy Świętej dokonamy obrzędu posypania głów popiołem. Popiół przypomina też, że wszystko, co ziemskie, powstało z prochu ziemi i znów w proch się obróci. Ten rozpad jest skutkiem grzechu. Jednak kapłan, posypując głowy wiernych popiołem, czyni nad nimi znak krzyża, który oznacza oczyszczenie i zmartwychwstanie. Zatem Wielki Post – czas pokuty, postu, wyrzeczeń i modlitwy – ma służyć naszemu nawróceniu, ma przygotować nasze serca na owocne przeżycie radosnych świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Msza św. w poniedziałek, wtorek, czwartek i sobotę będzie rano o godz. 7.00.
 5. Od Środy Popielcowej do pierwszej niedzieli Wielkiego Postu włącznie będą trwać Kwartalne dni modlitw o ducha pokuty. Wielki Post powinien być naznaczony naszą ścisłą współpracą z Panem Bogiem, który „daje nam siłę zaczynania od nowa”.
 6. Nasze duchowe wielkopostne ćwiczenia niech wzmocni udział w nabożeństwach Drogi krzyżowej, które w naszym kościele będziemy odprawiali w piątki o godz. 17.00 a potem będzie Msza św. Tradycyjnie będzie też Droga Krzyżowa w niedziele Wielkiego Postu o godz. 14.00, którą będzie prowadzić Akcja Katolicka. W każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 15.00 będzie nabożeństwo Gorzkich Żalach z kazaniem pasyjnym a potem będzie Msza św. Czcicieli Chrystusa Ukrzyżowanego serdecznie zapraszamy. Przypominamy, że za udział w nabożeństwach Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali można pod zwykłymi warunkami zyskać odpust zupełny.
 7. W najbliższą niedzielę Msze św. o godz. 7.30, 9.00 i 11.00 i po Gorzkich Żalach, o godz. 15.00. O godz. 14.00 Akcja Katolicka poprowadzi Drogę Krzyżową. Przed Prymarią będą śpiewane Godzinki do św. Michała Archanioła, będzie też zmiana tajemnic różańcowych – po Prymarii – dla Róż niewiast a po Sumie dla Róż mężczyzn. Składka przeznaczona będzie na nasze Diecezjalne Seminarium Duchowne w Rzeszowie.
 8. W piątek po Mszy św. spotkanie dla KSM-u a w sobotę o godz. 9.00 spotkanie dla Scholi.
 9. W sobotę o godz. 10.00 spotkanie dla kandydatów do bierzmowania połączone z egzaminem parafialnym do tego sakramentu.
 10. „Bóg zapłać” za sprzątanie kościoła oraz złożoną ofiarę. O posprzątanie kościoła na następną niedzielę proszeni są Parafianie z numerów: 303, 350, 298, 150 i 83.
 11. „Bóg zapłać” za złożone ofiary na ubezpieczenie i monitoring naszego kościoła rodzinom z numerów: 1, 24, 54 A, 136, 139, 208, 237 A, 254, 274, 279, 283 A, 286, 305, 364, 391, 401, 415, 428, 432, 447, 473 i 475.
 12. Ciekawe tematy religijne i społeczne omawia prasa religijna. Przeczytamy m.in. w „Gościu Niedzielnym” o tym, jak radzić sobie z natłokiem ponad sty tysięcy słów, które docierają do nas każdego dnia oraz dlaczego ludzie dziwią się, gdy ktoś dba o swoją duszę. „Niedziela” pisze o tym, jak bardzo ważne jest ratowanie społeczeństwa prze pijackimi obyczajami oraz o tym, co pozostało z dawnych praktyk pokutnych. Jest też miła dla nas niespodzianka – artykuł na stronie tytułowej „Niedzieli Rzeszowskiej” ozdabia fotografia ze sceną Sądu u Annasza z prezbiterium naszego kościoła. Dzisiejsze „Źródło” w temacie teologicznym wyjaśnia jak właściwie ocenić, czy popełniony przez nas zły czyn jest grzechem ciężkim, jest też ciekawy temat historyczny, który przedstawia skarby epoki Piastów, kącik z łamigłówkami i przepisami kulinarnymi oraz wiele innych ciekawych artykułów. Zachęcamy do czytania prasy religijnej.
 13. Z okazji 100 rocznicy urodzin Ojca Świętego Jana Pawła II Diecezja Rzeszowska pod patronatem Biskupa Rzeszowskiego Jana Wątroby w dniach od 15 do 20 maja 2020 r. organizuje Narodową pielgrzymkę do Rzymu. Koszt 6-dniowej autokarowej pielgrzymki wynosi 1750 zł. Zapisy w Biurze Pielgrzym do dnia 2 marca, szczegóły na plakacie w gablocie ogłoszeń.
 14. Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy obfitych Bożych darów i wielu znaków ludzkiej miłości.
 15. Pani Poseł Barbara Bartuś zaprasza na obchody Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” pod Patronatem Narodowym Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej w Stulecie Odzyskania Niepodległości, które odbędą się w najbliższą niedzielę – 1 marca br. O godz. 11.30 w Bazylice Mniejszej w Gorlicach będzie odprawiona Msza św. a o godz. 14.00 w Sali Teatralnej Gorlickiego Centrum Kultury ciąg dalszy Uroczystości. W programie m.in. prelekcja pracownika Instytutu Pamięci Narodowej, występ laureatów Konkursu Pieśni Patriotycznej oraz koncert Orkiestry Reprezentacyjnej Straży Granicznej z Nowego Sącza. Na zakończenie przewidziany jest poczęstunek a wstęp jest bezpłatny.
 16. Zapraszamy zapisanych uczestników pielgrzymki parafialnej po Sanktuariach Północnej Polski i Litwy do uregulowania w tym tygodniu kosztów II raty udziału w pielgrzymce. 

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Rzymskokatolicka parafia św. Michała Archanioła, siedziba: Biecz, Binarowa 409.