Rzymskokatolicka
Parafia św. Michała
w Binarowej

Dodatkowe informacje

Zmarł Jan Kamiński
19/07

Zmarł śp. Jan Kamiński, zamieszkały w Nagórzu Południe. Jego pogrzeb będzie w piątek – 19 lipca 2019 r. Msza św. pogrzebowa o godz. 14.00, pół godziny wcześniej wprowadzenie ciała Zmarłego do kościoła. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie a światłość wiekuista niechaj mu świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.

Zmarł Władysław Żelazny
17/06

Zmarł śp. Władysław Żelazny, zamieszkały na Kamieńcu. Jego pogrzeb będzie w środę – 19 czerwca 2019 r. Msza św. pogrzebowa o godz. 15.00, pół godziny wcześniej wprowadzenie ciała Zmarłego do kościoła. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie a światłość wiekuista niechaj mu świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.

Zmarł Stanisław Gogola
07/06

Zmarł śp. Stanisław Gogola, zamieszkały w Rynku. Jego pogrzeb będzie w poniedziałek 10 czerwca 2019 r. Msza św. pogrzebowa o godz. 15.00, pół godziny wcześniej wprowadzenie ciała Zmarłego do kościoła. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie a światłość wiekuista niechaj mu świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.

Zmarł Józef Lech
01/06

Zmarł śp. Józef Lech, zamieszkały na Maślakowicach. Jego pogrzeb będzie w sobotę – 1 czerwca 2019 r. Msza św. pogrzebowa o godz. 10.30, pół godziny wcześniej wprowadzenie ciała Zmarłego do kościoła. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie a światłość wiekuista niechaj mu świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.

Pielgrzymka Parafialna do Budapesztu, Bratysławy i Wiednia
31/05

Pielgrzymka Parafialna do Budapesztu, Bratysławy i Wiednia

 

Ks. Robert we współpracy z Biurem Podróży Orlando Travel organizuje zagraniczną pielgrzymkę parafialną do Budapesztu, Bratysławy i Wiednia w dniach: 31 maja – 2 czerwca 2019. Pielgrzymka po terenie Słowacji, Węgier i Austrii będzie okazją do odwiedzenia wielu pięknych miejsc w tym kościołów, bazylik i katedr w których będzie można pomodlić się i uczestniczyć we Mszy świętej. Z innych, ciekawszych atrakcji warto wymienić wieczorny rejs po Dunaju w Budapeszcie w także rejs statkiem z Bratysławy do Wiednia. Biuro podróży zapewnia przejazd komfortowym autokarem wyposażonym m.in. w barek, WC, multimedia oraz opiekę doświadczonego pilota. Koszt pielgrzymki wynosi: 750 zł i 60 EURO i obejmuje przejazd autokarem, rejs statkiem po Dunaju oraz z Bratysławy do Wiednia, bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, opłacenie przewodników lokalnych, słuchawek, 2 noclegi w hotelach z pokojami 2 lub 3 osobowymi z łazienkami, wyżywienie – 2 śniadania i 2 obiadokolacje, a także pełne ubezpieczenie. Istnieje możliwość wykupienia dodatkowego ubezpieczenia w cenie 35 zł, w celu zwrócenia kosztów wyjazdu w przypadku rezygnacji z pielgrzymki z powodu wypadku losowego. Zachęcamy do zapisywania się na pielgrzymkę – program jest bardzo interesujący, a cena jak na wiele atrakcji w miarę przystępna. Przy zapisie należy wpłacić zaliczkę w kwocie 200 zł, reszta kwoty płatna do Wielkanocy. Walutę EURO zabieramy ze sobą. Można także od razu opłacić całość pielgrzymki. Przy zapisie podajemy PESEL, numer dowodu osobistego i numer kontaktowy.  Szczegółowy program pielgrzymki znajduje się na stronie internetowej naszej Parafii a także w zakrystii i u ks. Roberta.

 

 

Zmarła Julia Sendecka
27/05

Zmarła śp. Julia Sendecka, zamieszkała w Nagórzu Południe. Jej pogrzeb będzie w poniedziałek – 27 maja 2019 r. Msza św. pogrzebowa o godz. 11.00, pół godziny wcześniej wprowadzenie ciała Zmarłej do kościoła. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie a światłość wiekuista niechaj jej świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.

Zmarł Andrzej Lenard
21/05

Zmarł śp. Andrzej Lenard. Pochodził z naszej Parafii – z  Pól Szarowicza, w ostatnim czasie mieszkał w Bieczu, na terenie parafii Bożego Ciała ale spocznie na naszym cmentarzu. Jego pogrzeb będzie we wtorek – 21 maja 2019 r. Msza św. pogrzebowa o godz. 10.00, pół godziny wcześniej wprowadzenie ciała Zmarłego do kościoła. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie a światłość wiekuista niechaj mu świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.

Zmarła Maria Tomalska
11/05

Zmarła śp. Maria Tomalska, z domu Wszołek, zamieszkała w Nagórzu Północ. Jej pogrzeb będzie w sobotę 11 maja 2019 r. Msza św. pogrzebowa o godz. 15.00, pół godziny wcześniej wyprowadzenie ciała Zmarłej z domu żałoby Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie a światłość wiekuista niechaj jej świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.

Konkurs plastyczny pod hasłem - A WYDARZYŁO SIĘ TO 670 LAT TEMU
30/04

W związku z obchodami 670-lecia lokacji Binarowej Miejska i Gminna Biblioteka Publiczna w Bieczu we współpracy z Parafią pw. św. Michała Archanioła w Binarowej ogłaszają konkurs dla uczniów szkół podstawowych i klas gimnazjalnych organizowany pod patronatem Burmistrza Biecza pod hasłem:  ”A WYDARZYŁO SIĘ TO 670 LAT TEMU…”.

 

Konkurs polega na wykonaniu pracy plastycznej ilustrującej istotne wydarzenie w historii wsi Binarowa mające miejsce w XIV w., kiedy to 23 czerwca 1348 roku król Kazimierz Wielki wręczył na Wawelu sołtysom Mikołajowi Vlosniczarowi i Hermanowi przywilej na lokację wsi na prawie niemieckim. Akt lokacyjny uposażył sołectwo w 60 łanów i określił przywileje oraz powinności sołtysów. Na mocy tego dokumentu jeden łan ziemi przeznaczono na uposażenie Parafii.

 

Najciekawsze spośród nadesłanych projektów odnoszących się do tego wydarzenia zostaną nagrodzone i zaprezentowane na wystawie pokonkursowej podczas majowego Odpustu parafialnego ku czci Matki Bożej Binarowskiej. Zachęcamy wszystkie dzieci i młodzież naszej Parafii do zaprezentowania swoich talentów malarskich i udziału w tym wydarzeniu. Regulamin Konkursu jest umieszczony na stronie internetowej naszej Parafii.

 

Regulamin Konkursu

Zmarła Stanisława Przybyło
25/04

Zmarła śp. Stanisława Przybyło, z domu Lenard, zamieszkała na Polach Szarowicza. Jej pogrzeb będzie w czwartek – 25  kwietnia 2019 r. Msza św. pogrzebowa o godz. 15.00, pół godziny wcześniej wprowadzenie ciała Zmarłej do kościoła. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie a światłość wiekuista niechaj jej świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Rzymskokatolicka parafia św. Michała Archanioła, siedziba: Biecz, Binarowa 409.