Rzymskokatolicka
Parafia św. Michała
w Binarowej

Ogłoszenia Parafialne

Niedziela V Wielkiego Postu - 2020
28/03/2020

Ogłoszenia Parafialne - Niedziela V Wielkiego Postu - 2020 r.

 

 1. Dzisiaj jeszcze Msza św. o godz. 9.00 i 11.00 oraz po południu o godz. 15.00. Nie będzie Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali. Ks. Biskup Ordynariusz przedłużył dyspensę od obowiązku uczestnictwa we Mszy Świętej w niedziele i święta nakazane. Dyspensa jest ważna od dnia 28 marca br. aż do odwołania. Zachęcamy do uczestniczenia we Mszy św. w telewizji, radio lub w transmisji internetowej, przyjęcia Komunii św. duchowej oraz wspólnej rodzinnej modlitwy w rodzinach. Przedsionek naszego kościoła dla tych, którzy chcieliby się w nim pomodlić jest przez cały tydzień w ciągu dnia otwarty.
 2. Piąta Niedzieli Wielkiego Postu zmienia charakter tego okresu liturgicznego. Teraz Wielki Post nabiera charakteru pasyjnego. Zasłonięte krzyże skupiają naszą uwagę na rozważaniu męki Pańskiej.
 3. Ze względu na zagrożenie epidemiczne i zgodnie z dekretem Ks. Biskupa Ordynariusza odwołane są nabożeństwa Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali. Można te nabożeństwa odprawiać w domu indywidualnie lub w rodzinie, bądź też uczestniczyć w nich przez środki społecznego przekazu.
 4. Msza św. w tygodniu z wyjątkiem środy i piątku będzie o rano o godz. 7.00. W środę o godz. 18.00 Nowenna do Matki Bożej Binarowskiej i Msza św.
 5. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. W piątek Msza św. rano o godz. 7.00 i wieczorem o godz. 18.00.
 6. Nie będzie odwiedzin chorych z racji I Piątku, natomiast gdyby byli chorzy, którzy życzą sobie wizyty kapłana z posługą sakramentalną przed Wielkanocą, to taka możliwość będzie w Wielki Poniedziałek. Prosimy o kontakt w tej sprawie z Panem Kościelnym lub z Parafią.
 7. Jeżeli ktoś chciałby się wyspowiadać, to w ciągu tygodnia będzie możliwość 30 minut przed ranną Mszą św. Dodatkowo będzie też dyżur w środę od godziny 16.30 do 18.00 oraz w piątek od godz. 9.00 do 10.00 i po południu od godziny 16.30 do 18.00. W czasie tych dyżurów będzie możliwość Adoracji Najświętszego Sakramentu oraz przyjęcia Komunii Świętej.
 8. W czwartek – 2 kwietnia, przypadnie 15 rocznica śmierci Świętego Jana Pawła II. Przez jego wstawiennictwo prośmy Boga o potrzebne dla nas łaski, szczególnie o powstrzymanie epidemii. Papież Polak przez długie lata swojego pontyfikatu własnym przykładem uczył nas, jak oddać się całkowicie Chrystusowi i jak świadczyć o wierze. Starajmy się go w tym naśladować.
 9. Za tydzień Niedziela Palmowa z poświęceniem palm. Msze św. o godz. 7.30, 9.00, 11.00 i po południu o godz. 15.00. Nie będzie zmiany tajemnic różańcowych.
 10. „Bóg zapłać” za sprzątanie kościoła i terenu wokół świątyni oraz złożoną ofiarę. Ze względu na to, że kościół jest mniej używany, w tym tygodniu nie ogłaszamy kolejki sprzątania na następną niedzielę.
 11. „Bóg zapłać” ofiarę na potrzeby naszego kościoła z numeru 376 przesłaną na konto bankowe naszej Parafii.
 12. Można zakupić tygodnik „Niedziela” oraz wielkanocne baranki „Caritas”.
 13. Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy życzenia obfitych Bożych darów.
 14. Diecezjalne Radio VIA będzie transmitować w piątek o godz. 17.30 nabożeństwo Drogi Krzyżowej a w niedziele o godz. 17.00 nabożeństwo Gorzkich Żali. Od 29 do 1 kwietnia z Bazyliki oo. Bernardynów w Rzeszowie transmitowane będą nauki rekolekcje: w niedzielę o 12.00, w poniedziałek, wtorek i środę– o godz. 18.00. Zachęcamy do korzystania z tych lub innych możliwości uczestniczenia w nabożeństwach i Mszach Świętych.
 15. Odpowiadając na apel papieża Franciszka i naszych Pasterzy zachęcamy do modlitwy różańcowej w domach i rodzinach, codziennie o godz. 20.30. Niech to będzie nasz wielkopostny dar złożony Bogu w tym trudnym czasie. Nie upadajmy na duchu, wspierajmy się wzajemną życzliwością, troską o nasze rodziny i wspólnotę parafialną. Bądźmy odpowiedzialni za siebie i naszych bliskich. Wszelkie ważne informacje dotyczące Parafian i Parafii są umieszczane na bieżąco na naszej stronie internetowej i Facebooku. Zachęcamy do korzystania z tego serwisu.
 16. Eucharystia umacnia nas na rozpoczynający się tydzień. Przyjmijmy postawę Marty z dzisiejszej Ewangelii, aby przyjąć Jezusa jako Syna Bożego, który przyszedł, aby dać nam życie wieczne. Niech wspiera nas w tym Boże błogosławieństwo.

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Rzymskokatolicka parafia św. Michała Archanioła, siedziba: Biecz, Binarowa 409.