Niedziela XXVII Zwykła 2017

08.10.2017 r.

  

 1. Dzisiaj jeszcze Msza św. o godz. 9.00 i 11.00. Po południu o godz. 15.00 będzie Różaniec i Msza św. a potem kolejna katecheza na temat sakramentu małżeństwa.
 2. „Bóg zapłać” za ofiary złożone dzisiaj na tacę. Będą one przeznaczone na prace konserwatorskie i remontowe prowadzone w naszej Parafii.
 3. Jutro będzie pogrzeb naszego Parafianina – śp. Stanisława Zawiły z Nadola Północ. O godz. 13.00 Msza św. pogrzebowa a pół godziny wcześniej wprowadzenie ciała Zmarłego do kościoła. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie, a światłość wiekuista niechaj mu świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.
 4. W dzisiejszą niedzielę, którą świętujemy jako Dzień Papieski, swoimi ofiarami wspieramy Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która została powołana przez Episkopat Polski dla upamiętnienia pontyfikatu św. Jana Pawła II. Jak pamiętamy, głównym celem Fundacji jest promowanie nauczania papieża Polaka i wspieranie określonych przedsięwzięć społecznych, głównie w dziedzinie edukacji i kultury. Z tych środków między innymi fundowane są stypendia dla uzdolnionej młodzieży, pochodzącej z ubogich rodzin. Ofiarę na ten cel można złożyć do specjalnych skarbonek. „Bóg zapłać” za wspieranie tej szlachetnej akcji.
 5. Przez cały październik z Matką Bożą trwamy na modlitwie różańcowej. Różaniec towarzyszy nam w chwilach radości i doświadczenia. Rozważając tajemnice z życia Pana Jezusa i Maryi, w różańcowe dziesiątki wplatamy nasze sprawy osobiste, sprawy naszych rodzin, narodu, Kościoła, całej ludzkości. W ten sposób prosta modlitwa różańcowa pulsuje naszym życiem. Jakże wielka jest dziś potrzeba modlitwy o pokój na świecie i w intencji zagrożonej rodziny. Spróbujmy na nowo odkrywać różaniec we wspólnocie parafialnej i w zaciszu domowego Kościoła. Na nabożeństwo październikowe gromadzimy się w naszym kościele codziennie o godz.17.00 a potem jest Msza św. W środę nabożeństwo różańcowe będzie połączone z Nowenną do Matki Bożej Wspomożenia Wiernych. Wszystkich Parafian serdecznie zapraszamy!
 6. W liturgii bieżącego tygodnia wspominamy: jutro – bł. Wincentego Kadłubka a w piątek – bł. Honorata Koźmińskiego.
 7. We wtorek, który będzie drugim wtorkiem miesiąca przepisy liturgiczne pozwolą na odprawienie Mszy św. wotywnej ku czci św. Michała Archanioła. Zapraszamy zatem na Różaniec, Mszę św. i wspólną modlitwę ku czci naszego Patrona.
 8. W sobotę – 14 października, w Dzień Edukacji Narodowej będziemy pamiętali o nauczycielach i wychowawcach, którzy obchodzą swoje doroczne święto. Wspierajmy ich naszą życzliwością, a przede wszystkim płynącą z serca gorącą modlitwą. Serdecznie zapraszamy nauczycieli i wychowawców z naszej wspólnoty parafialnej.
 9. Za tydzień Msze św. będą o godz. 7.30, 9.00, 11.00 i o 15.00 z nabożeństwem różańcowym. W najbliższą niedzielę będzie się odbywało coroczne badanie dominicantes i communicantes, czyli frekwencji wiernych uczestniczących w niedzielnej Eucharystii i przystępujących do Komunii św.
 10. W środę o godz. 16.00 spotkanie dla aspirantów i kandydatów na ministrantów oraz Kółka Misyjnego a w piątek po Mszy św. spotkanie KSM-u.
 11. „Bóg zapłać” za sprzątanie kościoła i terenu wokół świątyni oraz za kwiaty na ołtarze, w tym także wczorajszym Nowożeńcom. O posprzątanie kościoła w tym tygodniu proszeni są Parafianie z numerów: 43, 45, 46, 48 i 47.
 12. Ministranci rozprowadzają prasę katolicką. Dziś można w niej przeczytać o mocy modlitwy różańcowej i szczególnej sile Nowenny Pompejańskiej. Jest też o świętej, którą bardzo cenił ojciec Pio i codziennie modlił się za jej wstawiennictwem oraz o tym, co mają robić rodzice, gdy ich dzieci przestają chodzić do kościoła? Walczyć? Dyskutować, czy przeczekać? Są też i inne tematy, np. co dalej z reformą sądownictwa oraz o planach narodowej zimowej wyprawy na himalajski szczyt K2. Jest jeszcze dla dzieci „Mały Gość” oraz nasze Jubileuszowe kalendarze ścienne na rok 2018.
 13. Urząd Gminy w Bieczu informuje, że we wtorek – 10 października w naszej miejscowości będzie przeprowadzona zbiórka odpadów wielkogabarytowych, opon i zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Zbiórka będzie prowadzona od godz. 7.00 zgodnie z trasami objazdu odbioru odpadów komunalnych.
 14. Kino „Farys” w Bieczu zaprasza na film pt. „Dwie Korony” – pierwszy film ukazujący nieznane dotąd wydarzenia z życia św. o. Maksymiliana Kolbego, począwszy od jego dzieciństwa aż do heroicznej śmierci. To film o niezwykłym człowieku, który oddał swoje życie, aby uratować inne. Seanse od 13 do 17 października o godz. 15.00 i 17.00. 

 

Zapamiętaj mnie (90 dni)