Rzymskokatolicka
Parafia św. Michała
w Binarowej

Ogłoszenia Parafialne

Niedziela II Zwykła - Uroczystość Św. Biskupa Józefa Sebastiana Pelczara - 2020
18/01/2020

Ogłoszenia Parafialne - Niedziela II Zwykła - Uroczystość św. Biskupa Józefa Sebastiana Pelczara - 2020 r.

 

 1. W Kościele trwa Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan a w naszej Diecezji Rzeszowskiej obchodzimy Uroczystość św. biskupa Józefa Sebastiana Pelczara, patrona naszej diecezji. Dzisiaj jeszcze Msza św. o godz. 9.00 i 11.00.
 2. „Bóg zapłać” za ofiary złożone dzisiaj na tacę.
 3. Msza św. w tym tygodniu będzie rano o godz. 7.00. Jedynie w środę Nowenna do Matki Bożej Binarowskiej i Msza św. będzie wieczorem o godz. 17.00. Serdecznie zapraszamy!
 4. W liturgii Kościoła w tym tygodniu wspominamy – we wtorek – św. Agnieszkę, w piątek – św. Franciszka Salezego a w sobotę – święto nawrócenia św. Pawła Apostoła.
 5. We wtorek – 21 stycznia, przypada Dzień Babci, a w środę – 22 stycznia – Dzień Dziadka. Wszystkim składamy najserdeczniejsze gratulacje i życzenia. Módlmy się w tych dniach za naszych kochanych dziadków, tych żyjących i tych, którzy już odeszli do domu Ojca. Niech naszym podziękowaniem będzie modlitwa, ofiarowana Komunia św. i serdeczna pamięć.
 6. W przyszłą niedzielę Msze św. o godz. 7.30, 9.00 i 11.00.
 7. W sobotę o godz. 9.00 spotkanie dla Scholi.
 8. „Bóg zapłać” za sprzątanie kościoła oraz złożoną ofiarę. O posprzątanie kościoła na następną niedzielę proszeni są Parafianie z numerów: 435, 75, 78, 79 i 80.
 9. Dla pogłębienia swojej wiary i wiedzy religijnej zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Dziś przeczytamy m.in. w „Gość Niedzielny” zamieszcza reportaż o sanktuarium w Starej Wsi, które szczególnie wybrała sobie Matka Boża, jest też przepis na doskonały domowy chleb. „Niedziela” w nowej szacie graficznej, rozważa, co łączy a co dzieli katolików z innymi chrześcijanami, pisze jak dziadkowie zapewniają wnukom opiekę a wnuki dziadkom zmniejszają poziom hormonu stresu. „Źródło” w temacie teologicznym rozważa, co dzieje się z aniołem Stróżem, gdy człowiek umiera a w temacie zdrowia przynosi kilka ważnych informacji o ziołach, które pomagają w walce z kaszlem  i infekcjami dróg oddechowych. Są też inne ciekawe artykuły, dla dzieci nowy numer „Małego Gościa” a także nasze parafialne kalendarze ścienne na rok 2020. Zachęcamy do czytania prasy religijnej.
 10. Jak w latach ubiegłych, tak i w tym roku zwracamy się z prośbą do wszystkich Rodzin naszej Parafii o składanie ofiar na pokrycie kosztów ubezpieczenia kościoła i monitoringu. Kilka rodzin złożyło już takie ofiary, z numerów: 321, 321 A, 355, 383, 403, 448 oraz dwie anonimowe. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne „Bóg zapłać”.
 11. W najbliższą niedzielę będzie można zakupić gromnice, do poświęcenia w Święto Ofiarowania Pańskiego.
 12. Solenizantów i Jubilatów tygodnia polecamy opiece świętych patronów i otaczamy serdeczną modlitwą.
 13. Ciągle aktualna jest prośba Pana Jezusa o jedność Jego wyznawców. Aby między chrześcijanami zapanowały pełna zgodna i wspólnota, potrzeba nie tylko modlitwy, ale i konkretnych czynów. Zaczynajmy budować jedność od siebie – bądźmy otwarci na potrzeby naszych sióstr i braci i chętnie im służmy.  Niech opieka św. Józefa Sebastiana, patrona naszej diecezji rzeszowskiej oraz Boże błogosławieństwo uzdalnia nas do budowania jedności.

 

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Rzymskokatolicka parafia św. Michała Archanioła, siedziba: Biecz, Binarowa 409.