Rzymskokatolicka
Parafia św. Michała
w Binarowej

Dodatkowe informacje

Życzenia na Nowy Rok 2020
31/12

 

U progu Nowego Roku 2020, który rozpoczynamy pod opiekę Świętej Bożej Rodzicielki jeszcze bardziej otwórzmy się na Bożą miłość, aby mogła napełnić Wasze domy, Wasze rodziny i stać się w Was źródłem życia Bożego, z którego będą czerpać inni. Życzymy wszystkim Parafianom i naszym Przyjaciołom z Internetu, abyście każdego dnia Nowego Roku mogli promieniować Bożym szczęściem, niezależnie od tego, co posiadacie, i jaką drogą Pan Bóg nas prowadzi. Niech ten kolejny rok dla Was wszystkich, dla Waszych rodzin, dla naszej wspólnoty parafialnej i dla naszej Ojczyzny będzie czasem prawdziwie błogosławionym. Życzymy siły i nadziei w pokonywaniu codziennych trudności a Maryja Boża Rodzicielka niech wyprasza wszystkim Wam szczególne błogosławieństwo.

 

 

Duszpasterze z Binarowej

 

Zmarła Stanisława Nowińska
28/12

Zmarła śp. Stanisława Nowińska z d. Koś, zamieszkała w Nadolu Południe. Jej pogrzeb będzie w niedzielę – 29 grudnia 2019 r. Wprowadzenie ciała Zmarłej do kościoła i Msza św. pogrzebowa o godz. 14.15. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie a światłość wiekuista niechaj jej świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.

Zmarła Danuta Zięba
27/12

Zmarła śp. Danuta Zięba, z domu Murza, zamieszkała w Nadolu Północ. Jej pogrzeb będzie w niedzielę – 29 grudnia 2019 r. Msza św. pogrzebowa o godz. 13.00, pół godziny wcześniej wprowadzenie ciała Zmarłej do kościoła. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie a światłość wiekuista niechaj jej świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.

Życzenia na Boże Narodzenie 2019
24/12

 

Życzenia na Boże Narodzenie 2019

 

   „Dziś narodził się nam Zbawiciel”. Przyszedł po to, aby przywrócić naszą więź z Panem Bogiem. Ta dobra nowina przynosi radość ludziom wszystkich czasów. Dodaje otuchy i wlewa nadzieję w nasze serca. Pełni wiary i radości świętujmy ten szczególny czas Bożego Narodzenia. Niech te święta dla wszystkich Drogich Parafian i Gości będą pełne Bożego błogosławieństwa i miłości, którą przynosi ze sobą Syn Boży. Niech Boża radość i miłość wypełniają kolejne dni Waszego świętowania i całą naszą, nieraz trudną, codzienność.

    Parafianom, naszym Rodakom oraz wszystkim dzielącym z nami radość świąt Bożego Narodzenia niech obficie udziela błogosławieństwa narodzony w Betlejem Syn Boży!

 

Duszpasterze z Binarowej

 

P.S.

Na fotografii: scena Bożego Narodzenia z malowideł z XVII w. ilustrujących Credo a znajdujących się w górnych partiach nawy naszego kościoła, na ścianie bocznej południowego zaskrzynienia

Plan Wizyty Duszpasterskiej 2019/2020
23/12

Plan Wizyty Duszpasterskiej 2019/2020

 

27.12.2019 r.     Piątek  

Kamieniec

Wygon i Zielona Ulica 

 

28.12.2019 r.     Sobota 

Nagórze Północ – nr 43 do nr 489

Nadole Północ – nr 167 do nr 146

 

30.12.2019 r.     Poniedziałek     

Nagórze Północ – nr 65 do nr 81

Nadole Północ – nr 142 do nr 120

 

02.01.2020 r.     Czwartek

Jurusiowe Potoki i Nagórze Północ

Lechowe Potoki i Kurpiel

 

03.01.2020 r.     Piątek

Szarowicza Pola

Nadole Południe – nr 393 do nr 383

 

04.01.2020 r.     Sobota 

Nagórze Południe – od nr 426 do nr 285

Nadole Południe – od nr 381 do nr 414

 

07.01.2020 r.     Wtorek

Nagórze Południe – od nr 282 do nr 261

Maślakowice

 

08.01.2019 r.     Środa

Rynek

Wanatówka

Zmarła Helena Lenard
20/11

Zmarła śp. Helena Lenard, z domu Bajorek, zamieszkała w Nagórzu Południe. Jej pogrzeb będzie w czwartek – 21 listopada 2019 r. Msza św. pogrzebowa o godz. 14.00, pół godziny wcześniej wprowadzenie ciała Zmarłej do kościoła. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie a światłość wiekuista niechaj jej świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.

Zmarł Józef Siuta
16/11

Zmarł śp. Józef Siuta, zamieszkały w Nagórzu Północ. Jego pogrzeb będzie we wtorek – 19 listopada 2019 r. Msza św. pogrzebowa o godz. 14.00, pół godziny wcześniej wprowadzenie ciała Zmarłego do kościoła. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie a światłość wiekuista niechaj mu świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.

Zmarł Jan Michalec
16/11

Zmarł śp. Jan Michalec, zamieszkały w Zielonej Ulicy. Jego pogrzeb będzie w niedzielę – 17 listopada 2019 r. Msza św. pogrzebowa o godz. 13.00, pół godziny wcześniej wprowadzenie ciała Zmarłego do kościoła. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie a światłość wiekuista niechaj mu świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.

Święto Niepodległości - Zaproszenie
07/11

Święto Niepodległości  2019 - Zaproszenie

 

 

Pielgrzymka Parafialna - Sanktuaria Północnej Polski i Litwy
29/10

Pielgrzymka Parafialna - Sanktuaria Północnej Polski i Litwy

 

Ks. Robert we współpracy z Biurem Podróży „Orlando Pielgrzymki” organizuje pielgrzymkę parafialną po Sanktuariach Polski i Litwy: w dniach: 5 – 8 czerwca 2020 r. Pielgrzymka ta będzie okazją do odwiedzenia Sanktuarium Miłosierdzia Bożego oraz grobu bł. ks. Michała Sopoćki – apostoła Bożego Miłosierdzia w Białymstoku, Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej i polskiej Góry Krzyży w Świętej Wodzie a w miejscowości Kruszyniany będzie można doświadczyć przenikania się  trzech religii: katolickiej, muzułmańskiej i prawosławnej. Następnie w Sokółce w kościele św. Antoniego w Sokółce w miejscu cudu eucharystycznego w Polsce będzie można adorować wystawioną na widok publiczny cząstkę Ciała Pańskiego. 

 

Potem na terenie Litwy zaplanowane jest zwiedzenie stolicy – Wilna, w tym Starego Miasta – jednego z najpiękniejszych i największych w Europie, znajdującego się na liście Światowego Dziedzictwa UNESCO, nawiedzenie Kaplicy Matki Bożej Ostrobramskiej z cudownym obrazem, miejscem odwiecznych pielgrzymek wiernych oraz kilku innych pięknych miejsc na Litwie. W drodze powrotnej zaplanowane jest  nawiedzenie Sanktuarium Matki Bożej – Matki Kościoła w Studzienicznej. Do przekroczenie granicy z Litwą  nie potrzeba paszportu – wystarczy ważny dowód osobisty. Koszt pielgrzymki wynosi 990 zł. oraz 20 EURO i 40 zł. płatne u pilota pielgrzymki.  Cena zawiera koszt przejazdu, ubezpieczenie, bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, przewodników lokalnych, słuchawek, taks turystycznych i kosztów związanych z realizacja programu, opiekę pilota i wyżywienie – 3 śniadania i 3 obiadokolacje. Noclegi w hotelach 2 lub 3 osobowych. Jest możliwość ubezpieczenia od kosztów rezygnacji z pielgrzymki w nagłym wypadku w cenie 45 zł. Koszt pielgrzymki jest rozbity na 3 raty. Przy zapisie wpłacamy 200 zł, w przyszłym roku – w lutym – 2 rata w kwocie 300 zł i do Wielkanocy – pozostała suma.  

 

Zachęcamy do zapisów i wzięcia udziału w tej parafialnej pielgrzymce –program jest bardzo bogaty i gwarantuje wiele pięknych duchowych przeżyć, sprawdzone Biuro Podróży, które troszczy się o każdy szczegół pielgrzymki  oraz atrakcyjna cena. Szczegółowy program pielgrzymki znajduje się na stronie internetowej naszej Parafii i na Facebooku a także w zakrystii i u ks. Roberta.

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Rzymskokatolicka parafia św. Michała Archanioła, siedziba: Biecz, Binarowa 409.