Uroczystość św. Michała Archanioła 2017

29.09.2017 r. 

 

 1. W dniu dzisiejszym w naszej Parafii przeżywamy Odpust ku czci św. Michała Archanioła. Msze św. będą jeszcze o godz. 9.00. O godz. 11.00 – Suma Odpustowa z procesją Eucharystyczną i wieczorem Msza św. o godz. 17.00.
 2. „Bóg zapłać” za ofiary złożone dzisiaj na tacę.
 3. Juto o godz.7.00 będzie odprawiona Msza św. za śp. Stanisława Niziołka – od córki Marty z rodziną
 4. Zachęcamy do zapisywania się na parafialną pielgrzymkę do Częstochowy na Jasną Górę. Jest jedno miejsce na dzień jutrzejszy – przypominamy, że wyjazd jest o godz. 5.30 z parkingu przy kościele. Ze względu na duże zainteresowanie kolejną pielgrzymką do Częstochowy jest organizowany wyjazd w sobotę 7 października – są jeszcze wolne miejsca – zachęcamy do zapisów.
 5. W przyszłym roku nasza Parafia będzie przeżywała piękny Jubileusz – 670 lat od lokacji Binarowej. Wracamy zatem do roku 1348 – kiedy to w Wigilię Narodzenia św. Jana Chrzciciela, czyli 23 czerwca – król Kazimierz Wielki wydał przywilej lokacyjny naszej miejscowości. Na mocy tego dokumentu jeden łan ziemi przeznaczono na uposażenie Parafii. Każdy Jubileusz to okazja do świętowania i dumy z przeżytego czasu a w wypadku takiego Jubileuszu także szacunku i honoru dla naszych przodków, którzy przez 670 lat żyli, pracowali i wyznawali chrześcijańską wiarę na binarowskiej ziemi. Staraniem Parafii na Rok Jubileuszowy – czyli 2018 – został wydany okolicznościowy ścienny kalendarz. Jest tam krótka historia naszej Parafii i najważniejsze wydarzenia przyszłego roku a wszystko ozdobione fotografiami naszego kościoła i jego otoczenia. Kalendarz można kupić u ministrantów – zachęcamy do nabycia – tak dla rodzin i domów w naszej Parafii a także jako pamiątka lub prezent dla naszych Rodaków lub mających związek z naszą Parafią. Będzie go także można nabyć w niedzielę i w czasie późniejszym. Wstępnie przyjęliśmy, że główną Uroczystość Jubileuszową będziemy przeżywać w czasie majowego Odpustu ku czci Matki Bożej Binarowskiej – Wspomożycielki Wiernych – 27 maja 2018 roku.

 

 1. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” tym wszystkim, którzy czynnie włączyli się w przeżycie Uroczystości Odpustowej.

I tak:

 1. ks. Januszowi Kuraszowi – Proboszczowi z Bieckiej Fary – za przewodniczenie Sumie i wygłoszone Słowo Boże
 2. Wszystkim Kapłanom z dekanatu Bieckiego na czele z ks. Dziekanem
 3. Kapłanom – naszym Rodakom i Gościom
 4. Kapłanom – naszym sąsiadom – o. Januszowi Trojanowiczowi z Klasztoru w Bieczu oraz ks. Tomaszowi Gałuszce – za wczorajszą posługę w czasie spowiedzi przed Odpustem
 5. ks. Robertowi
 6. Naszej Szkole i młodzieży za udział Pocztu Sztandarowego
 7. Liturgicznej Służbie Ołtarza – lektorom i ministrantom
 8. Młodzieży z KSM-u
 9. Parafianom z Nagórza, którzy przygotowali świątynię na Odpust
 10. Panu Kościelnemu, Panu Organiście oraz Kacprowi Fejklowiczowi
 11. Parafianom, którzy pomogli w sprawach kulinarnych i godnym podjęciu kapłanów z Dekanatu i naszych Rodaków
 12. Wszystkim Gościom oraz Parafianom, którzy uczestniczą w tej wspólnej modlitwie

 

Zapamiętaj mnie (90 dni)