Niedziela XX Zwykła - 2018

19.08.2018 r.

 

 1. Dzisiaj jeszcze Msza św. o godz. 9.00 i 11.00. Na Sumie będziemy dziękować Panu Bogu za zbiory i tegoroczne urodzaje – z poświęceniem wieńców dożynkowych. Dziś także w naszym dekanacie odpust ku czci św. Bartłomieja w Wójtowej.
 2. „Bóg zapłać” za ofiary złożone na tacę.
 3. W środę Nowenna do Matki Bożej Binarowskiej połączona z Mszą św. o godz. 18.00. W pozostałe dni tygodnia Msza św. rano o godz. 7.00.
 4. W liturgii bieżącego tygodnia wspominamy: jutro – św. Barnarda opata, we wtorek – św. Piusa X, papieża, w środę – NMP Królową a w piątek – święto Świętego Bartłomieja, Apostoła.
 5. W przyszłą niedzielę uczcimy Najświętszą Maryję Pannę Częstochowską. Msze św. będą o godz. 7.30, 9.00 i 11.00.
 6. „Bóg zapłać” za sprzątanie kościoła i terenu wokół świątyni oraz kwiaty na ołtarze. O posprzątanie kościoła w tym tygodniu proszeni są Parafianie z numerów: 244, 241, 242, 243 i 240.
 7. Prasa religijna porusza dziś kilka różnorodnych i ciekawych tematów, np. w „Gościu Niedzielnym” przeczytamy o tym, ile jest prawdy w opowieściach o cudach, których dokonywał św. Jacek?, w „Niedzieli” o polskiej ekipie, która wniosła na najwyższy szczyt Europy – Mont Blanc tablice z Bożymi Przykazaniami oraz przepis na cukinię w panierce. Warte szczególnej uwagi jest dzisiejsze „Źródło”, które w całości jest numerem specjalnym, poświęconym św. Stanisławowi Kostce. Ze względu na to, że bieżący rok jest poświęcony temu świętem a jest on jednym z wyjątkowych świętych Polaków – warto wiedzieć o nim jak najwięcej. Są jeszcze inne ciekawe artykuły – zachęcamy do czytania prasy religijnej.
 8. Pozdrawiamy Wszystkich Gości, którzy są u nas w Parafii oraz tutaj odpoczywają w czasie wakacji. Życzymy udanego odpoczynku i miłych wspomnień.
 9. Niech Chrystus żyjący na wieki obficie błogosławi Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia.
 10. Burmistrz Biecza zaprasza na finałowy koncert Festiwalu Muzyki Kameralnej i Organowej, który odbędzie się w najbliższą sobotę – 25 sierpnia w Bieckiej Kolegiacie o godz. 19.00. Wstęp wolny. Parafia św. Anny w Bieczu zaprasza w najbliższą niedzielę na Festyn Franciszkański. W programie wiele atrakcji dla dzieci i dorosłych – bogata gastronomia i loteria fantowa. Rozpoczęcie o godz. 14.00 a godz. 20.30 koncert Don Vasyla i gwiazd Cygańskiej pieśni.
 11. Przypominamy, że dzisiaj w naszym kościele odbędzie się koncert w ramach cyklu „Muzyka Zaklęta w Drewnie”. Wysłuchamy duetu MANIUCHA I KSAWERY z koncertem pieśni z Podlasia. Serdecznie zapraszamy na godz. 17.00 – wstęp wolny. Koncert będzie transmitowany w Internecie na kanale Małopolskiej Organizacji Turystycznej. Informacje na ten temat są także na stronie internetowej naszej Parafii oraz na Facebooku.
 12. W dniu 13 sierpnia br. roku zmarł śp. Ks. Józef Kordek – duszpasterz Polskiej Misji Katolickiej we Francji, były wieloletni misjonarz w Republice Konga a swoim pochodzeniem związany z naszą Parafią. Pogrzeb śp. Ks. Józefa odbędzie się jutro – 20 sierpnia br. o godz. 15.00 w kościele OO. Franciszkanów w Bieczu. Wcześniej – o godz. 13.00 – wprowadzenie ciała Zmarłego do kościoła. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie, a światłość wiekuista niechaj mu świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.
 13. Posililiśmy nasze dusze Ciałem Chrystusa. Bądźmy wdzięczni za ten dar. Za chwilę wrócimy do domów, gdzie posilimy także nasze ciała. Bądźmy wdzięczni za te dary. Dziękujmy za Kościół, który karmi nas Komunią Świętą. Dziękujmy za wszystkich, którzy trudzą się, aby nam nie brakowało chleba powszedniego. Niech nasza wiarę, nadzieję i miłość umocni Boże błogosławieństwo.

 

Zapamiętaj mnie (90 dni)