Niedziela XXV Zwykła 2017

24.09.2017 r.

 

 1. Dzisiaj jeszcze Msza św. o godz. 9.00 i 11.00. W związku z dniami modlitwy za środki społecznego przekazu można dzisiaj złożyć dobrowolne ofiary do puszek na potrzeby naszego diecezjalnego Katolickiego Radio „VIA”.
 2. „Bóg zapłać” za ofiary złożone dzisiaj na tacę.
 3. Trwamy w Nowennie do św. Michała Archanioła, przygotowując się do dorocznej Uroczystości ku czci naszego Patrona św. Michała Archanioła. Będziemy ją w naszej Parafii przeżywać w piątek – 29 września. Msze św. będą o godz. 7.30, 9.00, Suma Odpustowa o godz. 11.00 i wieczorem o godz. 17.00. Sumę Odpustową odprawi i Słowo Boże będzie głosił ks. Janusz Kurasz, nowy Proboszcz z Bieckiej Fary. Na procesję, która będzie po Sumie prosimy zabrać feretrony i chorągwie, zapraszamy także do asysty na procesji dzieci do sypania kwiatów i dzwonienia dzwonkami. Ważna na tegoroczny Odpust jest taka wiadomość, że Uroczystość tej rangi znosi post i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 4. Warunkiem skorzystania z Odpustu jest czyste serce, czyli stan łaski uświęcającej, dlatego zachęcamy wszystkich Parafian do skorzystania ze spowiedzi – w czwartek od godz. 16.00 do 18.00. Będą kapłani – spowiednicy ze sąsiedztwa, więc zapraszamy także dzieci ze Szkoły Podstawowej i młodzież z Gimnazjum, którzy mają indeksy, bo w niebawem będzie także I Piątek miesiąca, więc warto skorzystać już na Odpust ze spowiedzi. Prosimy rodziców, by dopilnowali tej sprawy.
 5. W środę Nowenna do Matki Bożej Binarowskiej i Msza św. o godz. 18.00 – serdecznie zapraszamy. W czwartek Msza św. rano o godz. 7.00 i wieczorem o godz. 18.00. W pozostałe dni tygodnia Msza św. rano o godz. 7.00.
 6. W przyszłą niedzielę rozpoczniemy październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Msze św. będą o godz. 7.30, 9.00 i 11.00. Po Prymarii zmiana tajemnic różańcowych dla niewiast a po Sumie dla mężczyzn a składka będzie przeznaczona na nasze Diecezjalne Seminarium Duchowne w Rzeszowie. Po południu o godz. 15.00 tradycyjnie, jak co roku Msza św. przy Kapliczce w Zielonej Ulicy z racji wspomnienia Matki Bożej Różańcowej. W kościele nie będzie więc wtedy nabożeństwa różańcowego i popołudniowej Mszy św. Różaniec prosimy odmówić przy Kapliczce w Zielonej Ulicy pół godziny przed Mszą św.
 7. W środę o godz. 16.00 spotkanie dla aspirantów i kandydatów na ministrantów a po Mszy św. spotkanie dla Liturgicznej Służby Ołtarza.
 8. „Bóg zapłać” za sprzątanie kościoła i terenu wokół świątyni oraz za kwiaty na ołtarze, w tym także wczorajszym Nowożeńcom. O posprzątanie kościoła w tym tygodniu proszeni są Parafianie z numerów: 10, 467, 15, 14 i 12.
 9. W prasie religijnej przeczytamy dziś ciekawe artykuły, np. o zmarłym niedawno Ks. Bp. Kazimierzu Ryczanie oraz o nowym Metropolicie Łódzkim. Z innych tematów jest bardzo piękne świadectwo spełniania powołania mężczyzny jako taty oraz przestrogo o tym, że pijaństwo może być formą satanizmu. „Źródło” pisze zaś w przystępny sposób o zadaniach jakie Bóg wyznaczył Świętym Archaniołom, w tym naszemu patronowi – św. Michałowi. Jest jeszcze wiele innych tematów – zachęcamy do czytania czasopism religijnych.
 10. Informujemy, że w miesiącu październiku będą się odbywać katechezy dla młodzieży na temat sakramentu małżeństwa. Są to katechezy nie tylko dla narzeczonych, katechezy te odbywa się raz i nie tracą one ważności. Uczestnictwo w tych katechezach jest formalnym wymogiem dla narzeczonych zgłaszających się do kancelarii w celu zawarcia sakramentu małżeństwa. Zachęcamy i zapraszamy młodzież po bierzmowaniu do wzięcia udziału w tych spotkaniach. Będą się one odbywać w soboty i w niedziele po Mszy św. popołudniowej. Zapisy na pierwszym spotkaniu.
 11. W sobotę – 30 września – o godz. 5.30 z parkingu przy kościele wyjazd na pielgrzymkę do Częstochowy. Prosimy o punktualne przybycie. Ze względu na duże zainteresowanie kolejną pielgrzymką do Częstochowy – dla wielu osób zabrakło miejsca – informujemy, że gdyby zebrała się pełna grupa autokarowa, to ks. Robert zorganizowałby kolejny wyjazd z programem z dnia 30.09.2017 r. – w jedną z najbliższych sobót – już w październiku. Należałoby do najbliższej niedzieli zapisać się na nową listę – serdecznie zapraszamy i prosimy o przekazanie tej informacji wszystkim zainteresowanym udziałem w tej pielgrzymce.
 12. Lekarz weterynarii ogłasza coroczne szczepienie psów przeciwko wściekliźnie w Binarowej, które odbędzie się w najbliższy piątek i sobotę. Plan szczepień jest na tablicach ogłoszeniowych.
 13. W sobotę – 7 października zostanie zorganizowana ogólnopolska akcja modlitewna pod nazwą „Różaniec do granic”. Tego dnia, nasza Ojczyzna zostanie opasana modlitwą różańcową. W naszym regionie kościołami stacyjnymi są: kościół parafialny w Gładyszowie i kaplica filialna w Zdyni. Uroczystości będą się rozpoczynać o godz. 10.30, potem będzie Msza św. i Adoracja Najświętszego Sakramentu. O 14.00 rozpocznie się wspólna modlitwa różańcowa wzdłuż granic. Będą odmawiane cztery części różańca: dwie za Polskę, dwie za świat. Organizatorzy serdecznie zapraszają do udziału. Więcej informacji o tym wydarzeniu na stronie: www.rozaniecdogranic.pl.
 14. W nawiązaniu do komunikatu Ks. Biskupa Ordynariusza można dzisiaj podpisać się pod obywatelską inicjatywą ustawodawczą „Zatrzymaj Aborcję”. Do ważnego poparcia tej inicjatywy konieczne jest podanie numeru PESEL. W Kaplicy Aniołów Stróżów są na stolikach listy do podpisania oraz tekst projektu Ustawy, która będzie skierowana do Sejmu. Zachęcamy do poparcia tej inicjatywy chroniącej ludzkie życie.
 15. W imieniu naszego KSM-u oraz naszego Parafianina Artura Bochenka składamy serdeczne „Bóg zapłać” wszystkim, którzy w ubiegłą niedzielę wsparli akcję charytatywną pod hasłem: „Ciastko dla Artura”. Dziękujemy także naszej młodzieży – za inicjatywę i zaangażowanie w akcję pomocy na zakup nowego wózka  dla swojego kolegi – naszego Parafianina. Ta akcja pomocy się jeszcze nie zakończyła – będzie prowadzona w naszej szkole przez Koło Wolontariatu, także prywatne osoby mogą pomagać wpłacając dobrowolne ofiary na rzecz tej akcji charytatywnej. W intencji wszystkich darczyńców, jak również młodzieży z naszego KSM-u będzie odprawiona Msza św. w najbliższy wtorek – zamówiona przez Artura Bochenka.
 16. Umocnieni przez Chrystusa idziemy do swoich zajęć i miejsc pracy. Pracujmy w winnicy Bożej i czyńmy sobie ziemię poddaną, bo to jest nasze zadanie i to jest wypełnienie chrześcijańskiego powołania. Bóg nas nagradza i błogosławi na trud naszych dni. 

 

Zapamiętaj mnie (90 dni)