Niedziela XXIV Zwykła 2017

17. 09. 2017 r.

 

 1. Dzisiaj jeszcze Msza św. o godz. 9.00 i 11.00. Dziś także w naszym dekanacie odpust ku czci Matki Bożej Saletyńskiej w Klęczanach. Słowo Boże głosi i przewodniczy Sumie Odpustowej nasz wikariusz, ks. Robert.
 2. „Bóg zapłać” za ofiary złożone dzisiaj na tacę.
 3. W środę Nowenna do Matki Bożej Binarowskiej i Msza św. o godz. 18.00. W pozostałe dni tygodnia Msza św. rano o godz. 7.00.
 4. Dzisiaj – 17 września, przypada rocznica napaści Związku Radzieckiego na Polskę w 1939 roku. W modlitwach pamiętajmy o wszystkich poległych w obronie naszej Ojczyzny na Wschodzie.
 5. Dzisiaj rozpoczynają się także kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców. W kalendarzu liturgicznym 18 września, czyli w jutrzejszy poniedziałek przypada święto św. Stanisława Kostki, patrona polskiej młodzieży. Mimo upływu stuleci jest on nadal czytelnym wzorem życia dla młodego pokolenia. Przez wstawiennictwo św. Stanisława Kostki, będziemy prosili Pana Boga o świętość dzieci i młodzieży w naszej Parafii, bo od nich zależy przyszłość naszego narodu i Kościoła – zapraszamy nie tylko dzieci i młodzież, ale także rodziców, nauczycieli i wychowawców na Mszę św. o godz. 18.00. Po Mszy św. będzie spotkanie kandydatów do bierzmowania.
 6. W środę rozpoczniemy Nowennę do św. Michała Archanioła. Będzie to nasze modlitewne przygotowanie do dorocznej Uroczystości Odpustowej ku czci naszego Patrona.
 7. W czwartek – 21 września, będziemy obchodzić święto św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty.
 8. W niedzielę za tydzień Msze św. będą o godz. 7.30, 9.00 i 11.00. Przed Prymarią będą śpiewane Godzinki do św. Michała Archanioła a w związku z dniami modlitwy za środki społecznego przekazu w najbliższą niedzielę będzie można złożyć do puszek dobrowolne ofiary na potrzeby naszego diecezjalnego Katolickiego Radio „VIA” oraz otrzymać okolicznościowe obrazki.
 9. W środę o godz. 16.00 spotkanie dla aspirantów i kandydatów na ministrantów, w piątek o godz. 18.00 spotkanie KSM-u a sobotę o godz. 9.00 spotkanie dla Scholi
 10. „Bóg zapłać” za sprzątanie kościoła i terenu wokół świątyni oraz za kwiaty na ołtarze. O posprzątanie kościoła w tym tygodniu proszeni są Parafianie z numerów: 447, 478, 507, 6 i 8.
 11. Wiele ciekawych tematów przynosi dziś prasa religijna. Warto zwrócić uwagę na kilka, np. o szansach nowej inicjatywie chroniącej życie dzieci nienarodzonych oraz o akcji opasania naszej Ojczyzny modlitwą różańcową. Można się też dowiedzieć o huraganach, które pojawiają się coraz częściej oraz o Forum Ekonomicznym w Krynicy. W „Źródle” natomiast ciąg dalszy porad zdrowotnych – tym razem o wartości rutwicy lekarskiej, która pomaga w leczeniu cukrzycy. Jest jeszcze wiele innych tematów – zachęcamy do czytania czasopism religijnych.
 12. Uniwersytet Rzeszowski – Wydział Socjologiczno-Historyczny, Podkarpacka Szkoła Wyższa w Jaśle, Policealne Niepubliczne Studium Ekonomiczne w Gorlicach oraz Centrum Nauki i Biznesu „Żak” w Jaśle informują o możliwości podejmowania nauki w tych uczelniach. Wszelkie informacje na temat rekrutacji są w Internecie.
 13. W nawiązaniu do komunikatu Ks. Biskupa Ordynariusza w najbliższą niedzielę będzie prowadzona zbiórka podpisów w ramach obywatelskiej inicjatywy ustawodawczej „Zatrzymaj Aborcję”. Do ważnego poparcia tej inicjatywy konieczne jest podanie numeru PESEL.
 14. Dzisiaj nasz KSM prowadzi akcję charytatywną pod hasłem: „Ciastko dla Artura”. Młodzież przy kościele rozprowadza ciastka i zbiera ofiary na zakup nowego wózka dla swojego kolegi – naszego parafianina Artura Bochenka. Zachęcamy do ofiarności i wsparcia tej bardzo szlachetnej akcji naszego KSM-u.
 15. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności śp. Anna Lenard, z domu Lenard, zamieszkała Nagórzu Północ. Polećmy ją Miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie, a światłość wiekuista niechaj jej świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.”
 16. Umocnieni Bożym pokarmem i więzią braterskiej miłości z mocą Ducha Świętego przemieniajmy naszą codzienność pięknym świadectwem chrześcijańskiego życia, abyśmy nigdy nie wzbraniali się przed obdarowywaniem się wzajemnym  miłością przebaczającą. W tym duchu przyjmijmy dar Bożego błogosławieństwa.

 

Zapamiętaj mnie (90 dni)