Niedziela XX Zwykła 2017

20.08.2017 r.

 

 1. Dzisiaj jeszcze Msza św. o godz. 9.00 i 11.00. Po południu o godz. 15.00 Msza Św. Dziękczynna z poświęceniem plonów z racji Dożynek Gminnych. Potem ciąg dalszy Uroczystości przy naszej Szkole. Organizatorzy serdecznie zapraszają Gości oraz mieszkańców naszej Parafii do udziału w tej Uroczystości i wspólnej zabawy.
 2. „Bóg zapłać” za ofiary złożone na tacę.
 3. W środę Nowenna do Matki Bożej Binarowskiej połączona z Mszą św. o godz. 18.00. W pozostałe dni tygodnia Msza św. rano o godz. 7.00.
 4. W tym tygodniu towarzyszy nam szczególne wstawiennictwo Maryi, naszej Matki i Królowej. We wtorek – przypada wspomnienie NMP Królowej a w sobotę – 26 sierpnia uroczystość NMP Częstochowskie. W czwartek – święto Świętego Bartłomieja, Apostoła.
 5. Msze św. w najbliższą niedzielę będą o godz. 7.30, 9.00 i 11.00.
 6. Składamy serdeczne podziękowanie za ofiarę złożoną na potrzeby naszego kościoła z numeru 130.
 7. „Bóg zapłać” za sprzątanie kościoła i terenu wokół kościoła oraz za kwiaty na ołtarze. O posprzątanie kościoła w tym tygodniu proszeni są Parafianie z numerów: 429, 82, 81, 504 i 87.
 8. Prasa religijna porusza dziś kilka różnorodnych i ciekawych tematów. Pisze na czym polega duchowa adopcja dziecka poczętego, przedstawia także temat odszkodowań za II wojnę światową jako przypomnienie światu o nazistowskich zbrodniach. Prasa pisze też o głównych grzechach kierowców i przestawia „katalog grzechów drogowych”, może też zaciekawić artykuł o różańcowej pielgrzymce na odległość 3,5 tys. km. dookoła granic Polski i coś na czasie dla smakoszy – przepis na bigos z kabaczka i papryki. Warte zainteresowania jest dzisiejsze „Źródło” – jako numer specjalny, w całości poświęcony Jubileuszowi 300-lecia Koronacji Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej – przedstawia ciekawostki, np. historię i garderobę Matki Bożej, czyli sukienki ozdabiające Obraz – zachęcamy do czytania czasopism religijnych.
 9. W tym tygodniu zostanie przeprowadzona, jak w latach ubiegłych zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. W tym roku celem tej akcji jest zebranie środków finansowych na zakup nowoczesnych inkubatorów do szpitala na Wybrzeżu Kości Słoniowej w Afryce. Oddające zużyty sprzęt nie tylko chronimy środowisko ale przede wszystkim możemy pomóc misjonarzom. W najbliższy czwartek na parkingu przy kościele o godz. 9.30 będzie podstawiony samochód, aby odebrać zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny. Informacja o zbiórce jest na plakatach i ulotkach, które przy wyjściu rozdają ministranci. Organizatorzy zbiórki dziękują za otwarte serca i przekazany sprzęt.
 10. Pozdrawiamy Wszystkich Gości, którzy są u nas w Parafii oraz tutaj odpoczywają w czasie wakacji. Życzymy udanego odpoczynku i miłych wrażeń.
 11. Każde spotkanie z Chrystusem umacnia naszą wiarę i ufność. Niech udział w tej Eucharystii sprawi, byśmy zawsze nasze losy składali w ręce Boga. Na trud nadchodzącego tygodnia przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

 

Zapamiętaj mnie (90 dni)