Niedziela XVIII Zwykła 2017

06.08.2017 r.

 

Święto Przemienia Pańskiego

  

 1. W dzisiejszą niedzielę przypada święto Przemienienia Pańskiego. Wydarzenie to było umocnieniem wiary Apostołów przed męką Pana Jezusa. Jest ono również zaproszeniem do prowadzenia intensywnego życia duchowego, poznawania Pana Boga na drodze sakramentów i modlitwy
 2. Dzisiaj jeszcze Msza św. o godz. 9.00 i 11.00. Z racji I niedzieli miesiąca zmiana tajemnic różańcowych po Prymarii dla niewiast a po Sumie dla mężczyzn.
 3. „Bóg zapłać” za ofiary złożone na tacę. Będą one przeznaczone na nasze Diecezjalne Seminarium Duchowne w Rzeszowie.
 4. W liturgii bieżącego tygodnia wspominamy: we wtorek – św. Dominika, w środę - św. Teresy Benedykty od Krzyża, patronki Europy; w czwartek – św. Wawrzyńca a w piątek – św. Klary.
 5. Msza św. w tygodniu z wyjątkiem środy będzie rano o godz. 7.00. W środę Msza św. wieczorem o godz. 18.00 z Nowenną do Matki Bożej Binarowskiej.
 6. W najbliższą niedzielę Msze św. będą o godz. 7.30, 9.00 i 11.00. Składka przeznaczona będzie na prace remontowe i konserwatorskie prowadzone w naszej Parafii.
 7. „Bóg zapłać” za sprzątanie kościoła i terenu wokół kościoła oraz za kwiaty na ołtarze. O posprzątanie kościoła w tym tygodniu proszeni są Parafianie z numerów: 109, 117, 38, 119, 114 i 112.
 8. Dziękujemy naszym Parafianom – Złotym Jubilatom: Państwu Stanisławie i Tadeuszowi Kordkom za ofiarę złożoną na nasz kościół.
 9. Warto sięgnąć po prasę religijną. Dziś przeczytamy poruszającą historię 11-letniego chłopca, chorego na rzadką chorobę – odłączonego od aparatów podtrzymujących życie, i choć rodzice przegrali walkę o jego życie, to ta historia poruszyła sumienia wielu ludzi. Mamy też bieżące sprawy społeczne i próbę odpowiedzi na pytanie, czy ostatnie protesty w obronie sądów był spontanicznym ruchem w obronie demokracji czy też sprytną akcją marketingową zmierzającą do obalenia rządu? Warto sięgnąć dziś do „Źródła”, w którym mamy artykuł o zatwierdzeniu przez papieża Franciszka dekretu heroiczności cnót pochodzącego z Libuszy franciszkanina – brata Alojzego Kosiby – tym samym przybliżył się moment jego beatyfikacji. Prasa porusza jeszcze wiele innych ciekawych tematów z punktu widzenia człowieka wierzącego – zachęcamy do czytania czasopism religijnych.
 10. Medyczno-Społeczne Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Jaśle informuje o możliwości podjęcia bezpłatnego kształcenia w zawodach medycznych i społecznych. Więcej szczegółów na ten temat jest na afiszach w gablocie ogłoszeń.
 11. Na tablicy ogłoszeń jest wywieszona informacja z Miejsko – Gminnego Ośrodka Pomocy w Bieczu dotycząca składania wniosków o ustalenie prawa do świadczeń rodzinnych, świadczeń z funduszu alimentacyjnego i świadczenia wychowawczego 500+.
 12. Pozdrawiamy wszystkich Gości oraz spędzających w naszej Parafii wakacje i życzymy miłego wypoczynku.
 13. Przypominamy, że dzisiaj w naszym kościele odbędzie się koncert w ramach XI edycji cyklu „Muzyka Zaklęta w Drewnie”. Wysłuchamy zespołu „Cracow Duo”, który zaprezentuje koncert pt. „Memories”. Serdecznie zapraszamy na godz. 17.00 – wstęp wolny.

 

Zapamiętaj mnie (90 dni)