Niedziela XVI Zwykła 2017

23.07.2017 r.

 

 1. Dzisiaj jeszcze Msza św. o godz. 9.00 i 00. Z okazji przypadającego jutro wspomnienia Świętego Krzysztofa, po Mszach Świętych błogosławimy kierowców i ich pojazdy. Dzisiaj można także złożyć dobrowolne ofiary do puszek na zakup środków transportu dla misjonarzy oraz otrzymać obrazek św. Krzysztofa z modlitwą kierowcy.
 2. „Bóg zapłać” za ofiary złożone na tacę.
 3. W ciągu tygodnia Msza św. codziennie o godz. 7.00, jedynie w środę Msza św. z Nowenną do Matki Bożej Binarowskiej o godz. 18.00.
 4. We środę – 26 lipca przypada liturgiczne wspomnienie dziadków Pana Jezusa – Świętych Anny i Joachima. W dzisiejszych trudnych czasach pomniejszania roli rodziny warto zwrócić się w modlitwie do tych świętych małżonków, prosząc o pomoc w budowaniu silnej Bogiem polskiej rodziny. Módlmy się też za naszych rodziców i dziadków – tych żyjących i tych powołanych już do wieczności. W tym dniu w naszym dekanacie Odpust w Rożnowicach i w Klasztorze w Bieczu. Ponadto w liturgii bieżącego tygodnia wspominamy: we wtorek – św. Jakuba Apostoła a w sobotę – św. Martę.
 5. Msze św. w najbliższą niedzielę będą o godz. 7.30, 9.00 i 11.00.
 6. „Bóg zapłać” za sprzątanie kościoła i terenu wokół kościoła oraz za złożoną ofiarę. Dzisiejszym nowożeńcom dziękujemy za kwiaty na ołtarze. O posprzątanie kościoła w tym tygodniu proszeni są Parafianie z numerów: 96, 98, 100, 102 i 104.
 7. Dzisiejsza prasa religijna pisze m.in. o tym jakie warunki muszą spełniać chleb i wino używane do sprawowania Eucharystii, dowiemy się o niezwykłym biskupie prawosławnym, który zmarł w ramionach papieża Jana Pawła I, a także znajdziemy ciekawe informacje o św. Joachimie i św. Annie – Rodzicach Matki Bożej. Zachęcamy do czytania czasopism religijnych.
 8. Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Bieczu zaprasza osoby chętne do udziału w projekcie pt. ZŁOTA JESIEŃ – TEŻ BĘDZIESZ SENIOREM” Uczestnikami projektu mogą zostać osoby w wieku powyżej 60 roku życia zamieszkujące na terenie Gminy Biecz. W ramach zajęć zaplanowane są m.in. konsultacje z dietetykiem, wyjazdy lecznicze oraz szkolenia tematyczne. Więcej informacji można uzyskać w siedzibie Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej przy ul. Binarowskiej w Bieczu.
 9. Zakład Kominiarski „Kominiarczyk” z Gorlic informuje mieszkańców Binarowej, że od jutra do skutku będą wykonywane usługi kominiarskie polegające na kontroli i czyszczeniu kominów. Zakład prosi o obecność w lokalach i zabezpieczenie mieszkań przed zasypaniem sadzą. Przypomina także, że czyszczenie i kontrola kominów jest obowiązkowe.
 10. Pozdrawiamy wszystkich urlopowiczów oraz naszych wakacyjnych Gości i życzymy pięknego wypoczynku a Solenizantkom, Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia przekazujemy najlepsze życzenia.
 11. Niech przyjęte błogosławieństwo napełni nas darami Ducha Świętego, byśmy w rozpoczynającym się tygodniu potrafili postępować sprawiedliwie oraz okazywać miłosierdzie, w ten sposób naśladując Ojca niebieskiego.

 

Zapamiętaj mnie (90 dni)