Niedziela XV Zwykła 2017

16.07.2017 r.

 

 1. Dzisiaj jeszcze Msza św. o godz. 9.00 i 00.
 2. „Bóg zapłać” za ofiary złożone na tacę.
 3. Msza św. w tym tygodniu z wyjątkiem środy będzie rano o godz. 7.00. W środę Msza św. wieczorem o godz. 18.00 z Nowenną do Matki Bożej Binarowskiej.
 4. W tym tygodniu przypadają wspomnienia: we czwartek – bł. Czesława, w sobotę – św. Marii Magdaleny.
 5. W czwartek – 20 lipca – przypada 4 rocznica Ingresu do Katedry Pasterza naszej diecezji – Ks. Biskupa Jana Wątroby. Pamiętajmy o Nim w naszych modlitwach.
 6. Msze św. w najbliższą niedzielę będą o godz. 7.30, 9.00 i 11.00. Z okazji wspomnienia świętego Krzysztofa, odbędzie się błogosławieństwo samochodów i innych pojazdów, podczas którego będziemy prosić o bezpieczeństwo dla wszystkich ich użytkowników. Błogosławieństwo będzie po każdej Mszy św. – zapraszamy wszystkich kierowców. Będą też zbierane ofiary na MIVA POLSKA – organizację, która finansuje środki transportu dla misjonarzy.
 7. „Bóg zapłać” za sprzątanie kościoła i terenu wokół kościoła oraz za kwiaty na ołtarze. O posprzątanie kościoła w tym tygodniu proszeni są Parafianie z numerów: 250, 252, 254, 257 i 258.
 8. W prasie religijnej jest dziś poruszonych kilka ciekawych tematów, m.in. o. nowych badaniach prowadzonych nad Całunem Turyńskim, dowiemy się wiele ciekawych rzeczy o Matce Bożej Szkaplerznej, a także znajdziemy całe przemówienie Prezydenta Stanów Zjednoczonych Donalda Trumpa wygłoszone do Narodu Polskiego – 6 lipca 2017 roku. Zachęcamy do czytania czasopism religijnych.
 9. Przypominamy, że w Gorlicach można się zapisać na Pieszą Pielgrzymkę do Częstochowy.
 10. Sołtys Binarowej informuje mieszkańców, że we wtorek – 18 lipca br. w Domu Strażaka w Binarowej w godzinach od 13.00 do 16.00 będą wydawane worki na odpady komunalne segregowane.
 11. Miesiące letnie są dla jednych okresem wytężonej pracy, dla innych chwilą wypoczynku. A może w tym czasie znajdzie się chwila, by sięgnąć po Pismo św., aby odczytać jego fragment i zastanowić się nad nim. Podejdź do słowa Bożego z ufnością, jak do przyjaciela. Czytaj i rozmyślaj uważnie, cierpliwie. Bądź wierny słowu, nawet jeśli cię niepokoi. Słowa Boga są ziarnem, wcześniej czy później wydadzą plon stokrotny.

 

Zapamiętaj mnie (90 dni)