Niedziela XII Zwykła 2017

25.06.2017 r.

 

 1. Dzisiaj jeszcze Msza św. o godz. 9.00 i 00 oraz po południu o godz. 15.00 poprzedzona Nabożeństwem Czerwcowym.
 2. „Bóg zapłać” za ofiary złożone na tacę.
 3. W czwartek – Uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła. W kalendarzu liturgicznym czcimy ich razem, bo są dwoma wielkimi filarami, na których wsparty jest Kościół rzymski. Tradycja głosi, że ponieśli śmierć męczeńską tego samego dnia. Ich wstawiennictwu będziemy polecać wszystkich wierzących, zwłaszcza pasterzy Chrystusowej owczarni. Swoimi modlitwami obejmiemy również obecnego papieża Franciszka – Piotra naszych czasów. Msze Święte w naszym kościele o godz. 7.00, 10.00 i 18.00 z Nabożeństwem ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Składka na tacę będzie przeznaczona na tzw. świętopietrze, czyli do dyspozycji Stolicy Apostolskiej. W tym dniu przypada także odpust w Bieckiej Kolegiacie.
 4. Msza św. w tym tygodniu do piątku będzie o godz. 18.00, w piątek zakończenie Nabożeństw Czerwcowych. W sobotę Msza św. rano o godz. 7.00. Będzie to I sobota miesiąca.
 5. We wtorek – 27 czerwca przypada wspomnienie Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 6. W przyszłą niedzielę Msze św. o godz. 7.30, 9.00 i 11.00. Przed Prymarią będą Godzinki do św. Michała Archanioła, po Prymarii zmiana tajemnic różańcowych dla niewiast a po Sumie dla mężczyzn. Składka przeznaczona będzie na nasze Diecezjalne Seminarium Duchowne w Rzeszowie. W czasie wakacji w niedziele nie będzie Mszy św. popołudniowej.
 7. „Bóg zapłać” za sprzątanie kościoła i terenu wokół kościoła oraz za kwiaty na ołtarze. O posprzątanie kościoła w tym tygodniu proszeni są Parafianie z numerów: 225, 227, 229, 228, 236 i 226.
 8. Ciekawe tematy przynosi dziś prasa religijna. Pisze ona m.in. o objawieniach Matki Bożej w Gietrzwałdzie oraz o nauczaniu papieża Franciszka o ubóstwie. Poznamy też historię śmierci i grobu pierwszego papieża, św. Piotra oraz zrozumiemy, dlaczego aktywność fizyczna jest zdrowa. Jest też coś z wakacyjnej kuchni – przepis na zupę koperkową oraz kolejny artykuł zdrowotny w „Źródle” – o tym jak popularna biała koniczyna odtruwa organizm i leczy artretyzm. Zachęcamy do czytania czasopism religijnych.
 9. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” naszym Parafianom – Panom: Stanisławowi i Łukaszowi Fejklowiczom, Piotrowi Pilchowi i Tomaszowi i Michałowi Lenardom za wykonane prace przy otoczeniu naszego kościoła.
 10. W środę – 28 czerwca, o godz. 13.00 w Przedszkolu w Binarowej odbędzie się spotkanie z rodzicami dzieci zapisanych na rok szkolny 2017/2018.
 11. Kustosz z Tuchowa zaprasza swoich Rodaków na Wielki Odpust Tuchowski. Program Odpustu jest w gablocie ogłoszeń. Organizujemy z naszej Parafii pielgrzymkę w dniu 6 lipca – w czwartek, na Mszę św. o godz. 18.30 – dla małżeństw i rodzin. Cena biletu – 10 zł od osoby. Zapisy w zakrystii.
 12. Biecki Uniwersytet Złotego Wieku zaprasza na czerwcowe wykłady, które odbędą się we środę – 28 czerwca w Kinie Farys w Bieczu od godz. 15.00 Zaplanowano wykłady na temat zdrowego odżywiania oraz zmysłu słuchu – z możliwością bezpłatnego badania słuchu. Organizatorzy serdecznie zapraszają do udziału w wykładach. W sobotę w klasztorze Franciszkanów w Bieczu o godz. 19.00 koncert muzyki kameralnej o organowej.
 13. Jak w latach ubiegłych tak i w tym roku w naszym kościele odbędzie się wakacyjny koncert muzyczny w ramach cyklu: „Muzyka Zaklęta w Drewnie”. Koncert zaplanowany jest na niedzielę 6 sierpnia na godz. 17.00 – wystąpi duet „Cracow Duo”, który tworzą Jan Kalinowski i Marek Szlezer z koncertem edukacyjnym pt. „Memories”. Więcej informacji na stronie internetowej naszej Parafii.
 14. Parafialni Internauci zapewne zauważyli modernizację strony internetowej naszej Parafii. Ma bardziej nowoczesny wygląd, bezpośrednie łącza do popularnych serwisów kościelnych i religijnych, np. do Audio Biblii czytanej przez znanych polskich aktorów oraz mniej skomplikowany układ. Bardziej praktyczny jest także dostęp do wydarzeń i naszych uroczystości parafialnych. Strona jest dostosowana do smartfonów, tabletów i innych urządzeń mobilnych i jest bardzo często odwiedzana – zarejestrowanych jest ponad milion odsłon naszej strony w ostatnim czasie. Odwiedza ją wielu Gości z zagranicy – niemal z całego świata. Miłe jest to, że służy także naszym Rodakom przebywającym poza Binarową i przyjaznym Internautom, których serdecznie pozdrawiamy i zapraszamy do uczestniczenia w życiu naszej Parafii.
 15. Dla wielu naszych Parafian, zwłaszcza dzieci i młodzieży, rozpoczyna się czas zasłużonego wypoczynku po trudach roku szkolnego. Wszystkim wyjeżdżającym na urlopy, letnie wycieczki, obozy, kolonie życzymy udanego, radosnego wypoczynku, ale też przypominamy, że nie ma czasu wolnego od Pana Boga. Nie bójmy się manifestować naszej przynależności do Chrystusa i Kościoła. Nie zapominajmy o codziennej modlitwie i niedzielnej Eucharystii. Pozdrawiamy wszystkich, którzy wypoczywają w naszej Parafii i życzymy udanego odpoczynku i wielu pięknych wrażeń.
 16. W czasie wakacji z ofiar składanych w czasie pogrzebów w latach ubiegłych będą odprawiane Msze św., głównie poza Parafią, przez nas ale też przez innych kapłanów. Będą to Msze św. za następujących zmarłych:
 • + Helena Duran (4 Msze św.)
 • + Maria Trzeciak (6 Mszy św.)
 • + Józefa (ona!) Bochenek (6 Mszy św.)
 • + Mieczysław Ryznar (6 Mszy św.)
 • + Jan Lenard (10 Mszy św.)
 • + Julia Lesiak (3 Msze św.)
 • + Józef Mężyk (7 Mszy św.)
 • + Danuta Juruś (13 Mszy św.)
 • + Helena Rutana (10 Mszy św.)

 

 1. Bądźmy z Jezusem Chrystusem w każdych okolicznościach naszego życia. On nas nigdy nie zawiedzie. Będzie również naszą nagrodą, gdy kiedyś odejdziemy z tego świata po zakończeniu ziemskiej pielgrzymki. Zaufajmy Mu bezgranicznie. Wsparci Jego błogosławieństwem idźmy zmieniać świat z odwagą i zapałem, aby był lepszy dla nas i naszych bliźnich.

 

Zapamiętaj mnie (90 dni)