Niedziela XI Zwykła 2017

 18.06.2017 r.

 

 1. Zaproszenie Ks. Biskupa Ordynariusza.
 2. Dzisiaj jeszcze Msza św. o godz. 9.00 i 00 z procesją Eucharystyczną oraz po południu o godz. 15.00 poprzedzona Nabożeństwem Czerwcowym.
 3. „Bóg zapłać” za ofiary złożone na tacę.
 4. Msza św. w tym tygodniu będzie wieczorem o godz. 18.00. W dni Oktawy Bożego Ciała po Mszy św. procesja Eucharystyczna. Zapraszamy Parafian do udziału w tych nabożeństwach, szczególnie małe dzieci: dziewczynki do sypania kwiatów a chłopców do dzwonienia oraz dzieci I-Komunijne. W środę także Nowenna do Matki Bożej Wspomożenia Wiernych – serdecznie zapraszamy do udziału.
 5. W czwartek zakończenie Oktawy Bożego Ciała. Po Mszy św. będzie błogosławieństwo dzieci oraz poświęcenie wianków, ziół i kwiatów.
 6. W piątek przypada Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa oraz Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów. Jest to także Uroczystość Patronalna naszej Rzeszowskiej Katedry. W naszym dekanacie odpust w Pagorzynie. Uroczystość znosi w tym dniu wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych i post.
 7. W sobotę przypada wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.
 8. W przyszłą niedzielę Msze św. o godz. 7.30, 9.00 i 11.00 oraz po południu po Nabożeństwie Czerwcowym o godz. 15.00.
 9. We wtorek po Mszy św. spotkanie i katecheza dla uczniów z klasy II Gimnazjum na temat Sakramentu Bierzmowania.
 10. W środę o godz. 16.00 odbędzie się spotkanie dla kandydatów na ministrantów. Zapraszamy chłopców, którzy chcą należeć do Liturgicznej Służby Ołtarza
 11. W tym tygodniu zakończenie roku szkolnego. Msza św. na zakończenie nauki – w piątek o godz. 8.00 – zapraszamy wychowawców, nauczycieli, dzieci i młodzież oraz rodziców. Prosimy rodziców o dopilnowanie swoich dzieci, aby wszystkie wzięły udział w tych nabożeństwach. Zachęcamy także wszystkie dzieci do skorzystania ze spowiedzi św. w środę od godz. 17.00.
 12. W piątek będziemy obchodzić Dzień Ojca. Naszymi modlitwami obejmiemy wszystkich ojców z naszej wspólnoty parafialnej, aby godnie i z miłością wypełniali swoje obowiązki w codziennych staraniach o swoje rodziny.
 13. W sobotę, 24 czerwca, przypada kolejna uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela, który przygotował drogę Jezusowi Chrystusowi. W Litanii do wszystkich świętych jest wymieniany na pierwszym miejscu, zaraz po Maryi. To wielki nauczyciel i świadek Bożej prawdy, który był gotów oddać za nią życie. Ciesząc się narodzinami św. Jana Chrzciciela, warto pomyśleć nad swoim życiem, nad zgodnością naszych czynów, słów i postaw z wyznawaną przez nas wiarą, z praktykowaną pobożnością. Wpatrując się we wzór św. Jana Chrzciciela, prosząc go o siłę, kroczmy przez naszą codzienność w obecności Pana Boga.
 14. Składamy serdeczne podziękowanie rodzinie z numeru 341 za ofiarę złożoną na potrzeby naszego kościoła.
 15. „Bóg zapłać” za sprzątanie kościoła i terenu wokół kościoła oraz za kwiaty na ołtarze. O posprzątanie kościoła w tym tygodniu proszeni są Parafianie z numerów: 443, 470, 217, 215, 210 i 212. Dziękujemy także za kwiaty z ołtarzy Bożego Ciała przekazane do kościoła.
 16. Warto zaglądnąć do prasy religijnej. Dzisiaj pisze ona m.in. o przesłaniu Fatimy, które kwestię zbawienia stawia na ostrzu noża oraz o ubiegłotygodniowych uroczystościach w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach. Prasa odpowiada także na pytanie: czy poddawać się przeżywanym przez nas emocjom i czy emocje to wróg, czy przyjaciel człowieka oraz ocenia bolesny temat skutków światowego handlu ludźmi. W „Źródle” jest ciekawy artykuł o zasługach dla ludzkości Ignacego Łukasiewicza, związanego także z pobliskimi nam Gorlicami. Jest też nowy numer „Małego Gościa” dla dzieci z płytą „Arki Noego”. Zachęcamy do czytania czasopism religijnych.
 17. W dniach 10 – 14 lipca w Dębowcu odbędą się XXX Spotkania Młodych pod hasłem: „Dieta cud”. Szczegóły na stronie spotkania.saletyni.pl.
 18. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” naszym Parafianom – Panom: Dariuszowi Rydarowiczowi, Piotrowi Pilchowi i Mieczysławowi Bochenkowi za wykonane prace przy otoczeniu naszego kościoła.
 19. Bóg jest dobry i troskliwy. Zaprasza nas do przyjaźni ze sobą i przez nas chce zapraszać także tych, których tutaj nie ma i dawno nie było. Warto głosić prawdziwego Boga, bo On daje szczęście. Niech Jego błogosławieństwo wzmacnia w nas pragnienie głoszenia Jego dobroci innym.

 

Zapamiętaj mnie (90 dni)