Niedziela VIII Wielkanocna - Zesłanie Ducha Świętego 2017

04.06.2017 r.

 

 1. W dzisiejszą uroczystość Zesłania Ducha Świętego, nazywaną w Polsce Zielonymi Świątkami, kończy się okres Wielkanocy. Wierzymy, że Duch Boży umacnia to, co słabe, prostuje to, co błędne, rozgrzewa oziębłe i przynosi błogosławieństwo pokoju. A my, poddając się Jego światłu i Jego ciepłu, jak uczniowie zgromadzeni wokół Maryi w Wieczerniku, możemy o tym zaświadczyć w codziennym życiu. Nie lękajmy się, On wszystkiego nas nauczy. Otwórzmy się tylko na Jego światło i pamiętajmy, że każda Eucharystia jest wciąż dokonującą się Pięćdziesiątnicą.
 2. Dzisiaj jeszcze Msza św. o godz. 9.00 i 00 oraz po południu o godz. 15.00 poprzedzona Nabożeństwem Czerwcowym. Zmiana tajemnic różańcowych po Prymarii dla niewiast a po Sumie dla mężczyzn. Dziś można także złożyć dobrowolną ofiarę do puszek na rzecz budowy Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie oraz otrzymać pamiątkowy obrazek ze św. bratem Albertem a po każdej Mszy św. błogosławione są zakupione w ostatnim czasie dewocjonalia.
 3. „Bóg zapłać” za ofiary złożone na tacę. Będą one przeznaczone na nasze Diecezjalne Seminarium Duchowne w Rzeszowie.
 4. Jutro drugi dzień Zielonych Świątek – Święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Msze św. o godz. 7.00, 10.00 i 18.00.
 5. W czerwcu codziennie po Mszy św. o godz. 18.00 odprawiamy nabożeństwo do Serca Pana Jezusa. Zastanówmy się, czy nasze serca nie są nazbyt oziębłe, obojętne, nieczułe, gdyż za mało wpatrują się w otwarte Serce Zbawiciela. Prośmy jak najczęściej, nie tylko w czerwcu: „Jezu, uczyń serca nasze według Serca Twego” i nie zrywajmy naszej przyjaźni z Panem Bogiem. W środę Nowenna do Matki Bożej Binarowskiej.
 6. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Msze św. będą o godz. 7.30, 9.00 i 11.00 oraz po południu po Nabożeństwie Czerwcowym o godz. 15.00. Składka przeznaczona będzie na prace konserwatorskie i remontowe prowadzone w naszej Parafii.
 7. W środę o godz. 16.00 odbędzie się spotkanie dla tych chłopców, którzy chcieliby się włączyć do Liturgicznej Służy Ołtarza i zostać ministrantami. Szczególnie zapraszamy chłopców, którzy przystąpili do I Komunii św. oraz z klasy II Szkoły Podstawowej, którzy za rok przystąpią do I Komunii św. a także chłopców z innych klas.
 8. W piątek po Mszy św. spotkanie KSM-u a w sobotę o godz. 9.00 spotkanie dla Scholi.
 9. W sobotę o godz. 8.00 z parkingu przy kościele wyjazd LSO na pielgrzymkę do Wadowic. Prosimy o punktualne przybycie.
 10. „Bóg zapłać” za sprzątanie kościoła i terenu wokół kościoła oraz za kwiaty na ołtarze. O posprzątanie kościoła w tym tygodniu proszeni są Parafianie z numerów: 178, 179, 182, 183, 191 i 192.
 11. Dzisiejsza prasie porusza tematy religijne, np. o. zbliżającym się zawierzeniu Polski Niepokalanemu Sercu Maryi, które odbędzie się 6 czerwca na Krzeptówkach oraz o jedynej w Europie Świątyni Opatrzności Bożej. Są też inne tematy, np. o tym, co mówi Beata Szydło o kapłaństwie swojego syna, są przedstawione sylwetki nowo wyświęconych kapłanów naszej diecezji oraz artykuły o zmarłym niedawno Zbigniewie Wodeckim. Może też zaciekawić słodko brzmiący tytuł: „Przepis na ciasto z rabarbarem”. Zachęcamy do czytania czasopism religijnych.
 12. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” tym wszystkim, którzy czynnie włączyli się w przeżycie Uroczystości Odpustowej, szczególnie rodzinom, które przygotowały nasz kościół parafialny, LSO, osobom noszącym feretrony, dzieciom, które asystowały w czasie procesji oraz Panu Organiście. Gratulujemy naszemu Panu Kościelnemu Medalu „Bene Merenti” przyznanego przez Ks. Biskupa Ordynariusza Jana Wątrobę z okazji 25-lecia istnienia naszej Diecezji Rzeszowskiej. Dziękujemy także za pomoc w sprawach kulinarnych. Niech Maryja Wspomożycielka Wiernych ochrania i wspiera swoim wstawiennictwem za okazane zaangażowanie.
 13. Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Binarowej, nauczyciele oraz rodzice, serdecznie zapraszają na Piknik Zdrowia połączony z II Biegiem Królewskim oraz I Dobroczynnym Marszem Nordic Walking, który odbędzie się w najbliższą niedzielę – 11 czerwca br. Rozpoczęcie imprezy o godz. 15.00.  W czasie Pikniku będą rozprowadzane cegiełki a bilety wstępu i cegiełki wezmą udział w losowaniu cennych nagród. Dochód z Pikniku zostanie przeznaczony na budowę siłowni zewnętrznej. Dla dzieci przewidziane są ciekawe atrakcje – dmuchany zamek, kule wodne, malowanie twarzy i wiele innych niespodzianek. W trakcie Pikniku będzie można skosztować pysznych, regionalnych potraw a od godz. 19.00 zabawa taneczna. Organizatorzy serdecznie zapraszają mieszkańców Binarowej do udziału, rywalizacji oraz wspólnej zabawy a zaproszenie jest także na stronie internetowej naszej Parafii.
 14. Wszelkie przejawy życia Kościoła pochodzą od Ducha Świętego, którym obdarza nas Zbawiciel. Umocnieni Słowem Bożym i Chlebem Eucharystycznym z radością wracajmy do naszych domów i rodzin. Prośmy o moc Ducha Świętego, gdyż wiemy, jak bardzo jej potrzebujemy. Nie ustawajmy w tym wołaniu. Niech Boże błogosławieństwo nas prowadzi.

 

Zapamiętaj mnie (90 dni)