Niedziela Trójcy Przenajświętszej 2017

11.06.2017 r.

 

 1. Dzisiaj, w Uroczystość Trójcy Przenajświętszej, ze szczególną czcią Kościół wypowiada modlitwę: „Chwała Ojcu i Synowi, i Duchowi Świętemu…”. Warto też zdać sobie sprawę, że ile razy świadomie i pobożnie wykonujemy znak krzyża, modlitewnie wielbimy Trójcę Przenajświętszą – jednego Boga w trzech Osobach. Jeśli dzisiaj człowiekowi, nawet chrześcijaninowi, trudno pojąć tę prawdę, tym bardziej potrzeba naszej modlitwy o Bożą mądrość i o światło Ducha Świętego. Oby wszystko w naszym życiu było czynione na chwałę Trójcy Świętej.
 2. Dzisiaj jeszcze Msza św. o godz. 9.00 i 00 oraz po południu o godz. 15.00 poprzedzona Nabożeństwem Czerwcowym.
 3. „Bóg zapłać” za ofiary złożone na tacę. Będą one przeznaczone na prace konserwatorskie i remontowe prowadzone w naszej Parafii.
 4. Jutro będzie pogrzeb śp. Stanisława Zięby, zamieszkałego w Nadolu Północ. Msza św. pogrzebowa o godz. 14.00, pół godziny wcześniej wprowadzenie ciała Zmarłego do kościoła. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie a światłość wiekuista niechaj mu świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.
 5. W czwartek przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Rano Msza św. o godz. 7.30 a o godz. 10.00 rozpocznie się uroczysta Msza św., po której wyruszymy w procesji eucharystycznej do 4 ołtarzy. Pamiętajmy, że udział w procesji jest publicznym aktem wyznania i zamanifestowania naszej wiary. W tym roku udamy się z procesją do Nagórza. Prosimy o przygotowanie ołtarzy przy domach: Pani Antoniny Przybycień, Pani Janiny Wszołek, Pani Zofii Roman i przy remizie OSP. Bardzo prosimy o zabranie na procesję feretronów, chorągwi i baldachimu. Zapraszamy do udziału w procesji Straż Pożarną, oraz dzieci do sypania kwiatów i dzwonienia dzwonkami. Prosimy także wszystkich Parafian, koło których domostw przechodzić będzie procesja z Najświętszym sakramentem o udekorowanie domów, wystawienie obrazów czy zapalenie świec. Po południu o godz. 15.00 Nabożeństwo Czerwcowe i Msza św.
 6. Msza św. w tygodniu oprócz czwartku będzie wieczorem o godz. 18.00. W środę Nowenna do Matki Bożej Wspomożenia Wiernych a po Mszy św. spotkanie Akcji Katolickiej. W Oktawie Bożego Ciała po Mszy św. będzie procesja Eucharystyczna. Serdecznie zapraszamy dzieci do asysty w czasie procesji.
 7. W przyszłą niedzielę Msze św. o godz. 7.30, 9.00 i 11.00 z procesją Eucharystyczną oraz po południu po Nabożeństwie Czerwcowym o godz. 15.00.
 8. W środę o godz. 16.00 odbędzie się kolejne spotkanie dla chłopców, którzy chcieliby się włączyć do Liturgicznej Służy Ołtarza i zostać ministrantami. Zapraszamy szczególnie chłopców, którzy przystąpili do I Komunii św. oraz z klasy II Szkoły Podstawowej, którzy za rok przystąpią do I Komunii św. a także chłopców z innych klas.
 9. We wtorek po Mszy św. spotkanie dla Scholi a w piątek po Mszy św. spotkanie KSM-u.
 10. „Bóg zapłać” za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na rzecz budowy Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie. Zostały one przekazane organizatorom tej zbiórki.
 11. Składamy serdeczne podziękowanie rodzinie z numeru 482 za ofiarę złożoną na monitoring i ubezpieczenie naszego kościoła.
 12. „Bóg zapłać” za sprzątanie kościoła i terenu wokół kościoła oraz za kwiaty na ołtarze. O posprzątanie kościoła w tym tygodniu proszeni są Parafianie z numerów: 198, 199, 200, 206 i 208.
 13. Bardzo interesujące są dziś artykuły w prasie religijnej. Pisze ona m.in. o 700-letniej tradycji święta Bożego Ciała oraz o wielkiej mocy Kółek Różańcowych. Może też zainteresować artykuł o tym, jak fundusze zagraniczne finansują w Polsce działania sprzeczne z moralnością i prawem naturalnym. Można też dowiedzieć się o tym, co pomogło Władysławowi Reymontowi w otrzymaniu Nagrody Nobla a w „Źródle” kolejny artykuł zdrowotny radzi, aby kiedy dokucza wątroba albo ból brzucha stosować popularne a mało znane zioło – pięciornik gęsi. Zachęcamy do czytania czasopism religijnych.
 14. Dzisiaj na terenie naszej Szkoły imprezy sportowe dla biegaczy oraz spacerowiczów oraz Piknik Zdrowia dla smakoszy. Zaplanowano wiele atrakcji dla dzieci i dorosłych. Będzie bogata kuchnia oraz losowanie atrakcyjnych nagród a od godz. 19.00 zabawa taneczna. Organizatorzy serdecznie zapraszają mieszkańców Binarowej do udziału w tej imprezie.

 

Zapamiętaj mnie (90 dni)