Niedziela IV Wielkanocna - Dobrego Pasterza 2017

 

07.05.2017 r.

 

 1. Dzisiejszą Niedzielą Dobrego Pasterza rozpoczynamy w Kościele tydzień modlitw o powołania kapłańskie i zakonne. W tych dniach szczególnie będziemy prosić Jezusa Chrystusa – Dobrego Pasterza, aby nigdy nie zabrakło nowych pracowników w Bożej winnicy. Mając wśród siebie kapłanów, mamy dostęp do niewyczerpanych Bożych łask płynących z sakramentów św. Dzięki posłudze kapłanów jest możliwe przedłużenie Chrystusowej zbawczej ofiary podczas Eucharystii oraz rozdawanie Bożego miłosierdzia w sakramencie pokuty.

 2. Dzisiaj jeszcze Msza św. o godz. 9.00 i 11.00. Zmiana tajemnic różańcowych po Prymarii dla niewiast a po Sumie dla mężczyzn. Po południu o godz. 15.00 Nabożeństwo Majowe i Msza św.

 3. „Bóg zapłać” za ofiary złożone na tacę. Będą one przeznaczone na nasze Seminarium Duchowne w Rzeszowie.

 4. Jutro – 8 maja, przypada uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski.

 5. W środę w Bieckiej Farze o godz. 0.00 młodzież naszej Parafii przyjmie Sakrament bierzmowania. Módlmy się nich o dary Ducha Świętego. Okazja do skorzystania ze spowiedzi dla kandydatów, świadków i bliskich na Uroczystość Bierzmowania będzie we wtorek od godz. 17.00. Środowa Nowenna do Matki Bożej Binarowskiej i Msza św. będzie z tego względu o godz. 16.00, w pozostałe dni tygodnia Nabożeństwo Majowe i Msza św. będą o godz. 0.00. Serdecznie zapraszamy.

 6. W sobotę – 13 maja, w liturgii wspominamy Matkę Bożą Fatimską oraz kolejną rocznicę zamachu na papieża św. Jana Pawła II. W tym roku przypada 100 rocznica objawień Matki Bożej w Fatimie, niech nasz liczny udział w Nabożeństwach Majowych będzie odpowiedzią na wezwanie Maryi do modlitwy i pokuty. Zapraszamy szczególnie dzieci komunijne ze swoimi rodzicami, młodzież – bierzmowanych oraz dorosłych Parafian.

 7. Za tydzień Msza św. o godz. 7.30, 9.00 i 11.00. O godz. 15.00 Nabożeństwo Majowe i Msza św. Składka przeznaczona będzie na prace konserwatorskie i remontowe prowadzone w naszym kościele.

 8. W najbliższą niedzielę w czasie Mszy św. o godz. 11.00 będziemy przeżywać Rocznicę I Komunii św. dzieci kl. IV. Jutro o godz. 16.00 spotkanie dla tych dzieci w kościele a okazja do spowiedzi na Uroczystość Rocznicy będzie w piątek od godz. 17.00.

 9. W odpowiedzi na apel Ojca Świętego Franciszka i Episkopatu Polski, zgodnie z decyzją Księdza Biskupa Ordynariusza, w najbliższą niedzielę – 14 maja, będzie można do specjalnych puszek złożyć dobrowolną ofiarę na pomoc dla Syrii, zwłaszcza zrujnowanego Aleppo. Zachęcamy do ofiarności na ten cel i wsparcia Caritas, który organizuje pomoc dla chrześcijan, którzy są ofiarami wojny w Syrii.

 10. W czwartek po Mszy św. będzie spotkanie dla Liturgicznej Służby Ołtarza a w piątek po Mszy św. spotkanie KSM-u.

 11. W sobotę – 13 maja – o godz. 7.30 z parkingu przy kościele wyjazd na pielgrzymkę do Klasztoru Sióstr Klarysek w Starym Sączu oraz Czerwonego Klasztoru na Słowacji. Prosimy o punktualne przybycie. Są jeszcze wolne miejsca.

 12. „Bóg zapłać” za sprzątanie kościoła i otoczenia świątyni oraz za złożoną ofiarę. O posprzątanie kościoła na następną niedzielę proszeni są rodzice dzieci z klasy IV, które będą przeżywać Rocznicę I Komunii Św.

 13. Składamy serdecznie podziękowanie za ofiarę złożoną z numeru 130 na potrzeby naszego kościoła oraz z numeru 398 na ubezpieczenie i monitoring naszego kościoła.

 14. Dzisiejsza prasa zamieszcza kilka ciekawych artykułów. Z tematów bieżących przeczytamy o owocach pielgrzymki papieża Franciszka do Egiptu oraz o tym, co wyjątkowego dzieje się w Medjugorje. Jest o przesłaniu trzeciej tajemnicy fatimskiej oraz o związkach Fatimy ze św. Janem Pawłem II. Z tematów jubileuszowych poznamy Kurię Diecezji Rzeszowskiej a z innych spraw prasa pisze o niebezpieczeństwie nadużywania leków i suplementów diety. Jest jeszcze wiele innych, bardzo ciekawych artykułów. Zachęcamy do czytania czasopism religijnych.

 15. Urząd Gminy w Bieczu informuje, że we wtorek – 16 maja w naszej miejscowości będzie przeprowadzona zbiórka odpadów wielkogabarytowych, opon i zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Zbiórka będzie prowadzona od godz. 7.00 zgodnie z trasami objazdu odbioru odpadów komunalnych.

 16. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności śp. Józefa Bałon, z domu Michalik, zamieszkała w Jurusiowych Potokach. Polećmy ją Miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie, a światłość wiekuista niechaj jej świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.”

 17. Wszystkim Jubilatom, Solenizantkom i Solenizantom tego tygodnia – składamy najserdeczniejsze życzenia Bożego błogosławieństwa.  

 

Zapamiętaj mnie (90 dni)