Niedziela II Adwentu 2017

10.12.2017 r.

  

 1. W II Niedzielę Adwentu usłyszeliśmy wezwanie św. Jana Chrzciciela do przygotowania drogi Panu, który przychodzi. Niech to wezwanie ciągle w nas pobrzmiewa i skłania do przemiany naszego życia. Dzisiaj jeszcze Msza św. o godz. 9.00 i 11.00. W czasie Mszy św. o godz. 9.00 będzie przyjęcie aspirantów i kandydatów do LSO a po Sumie na Plebanii odbędzie się spotkanie Rady Parafialnej – zapraszamy członków Rady.
 2. „Bóg zapłać” za ofiary złożone dzisiaj na tacę. Będą one przeznaczone na prace konserwatorskie i remontowe prowadzone w naszej Parafii.
 3. Dzisiaj wspieramy Kościół Katolicki na Wschodzie ofiarą składaną do puszek. Pamiętajmy także w naszej prywatnej modlitwie o wspólnotach katolickich żyjących w krajach byłego Związku Radzieckiego, gdzie wciąż odczuwa się brak kapłanów i trzeba odbudowywać życie religijne po latach ateistycznego spustoszenia.
 4. Informujemy, że spowiedź adwentowa w naszej Parafii będzie w środę po III Niedzieli Adwentu.
 5. Wszystkich Parafian: dzieci, młodzież i dorosłych zachęcamy do licznego udziału w roratach, odprawianych w naszym kościele o godz. 7.00. Jedynie w środę Nowenna do Matki Bożej Binarowskiej i Roraty będą wieczorem o godz. 17.00 Przed Roratami śpiewane są Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP. W środę po Roratach spotkanie Akcji Katolickiej.
 6. W środę – 13 grudnia, w kolejną rocznicę wprowadzenia stanu wojennego w Polsce, będziemy modlić się o pokój i pomyślność naszej Ojczyzny.
 7. W sobotę rozpoczniemy nowennę do Dzieciątka Jezus przed uroczystością Narodzenia Pańskiego. W ten sposób będziemy prosić o czyste serce, głęboką wiarę i radość spotkania z Bogiem wcielonym. On jest już blisko!
 8. Za tydzień – w III Niedzielę Adwentu – Msze św. będą o godz. 7.30, 9.00 i 11.00.
 9. Odwiedziny z posługą sakramentalną dla chorych będą w czwartek po III Niedzieli Adwentu. Prosimy zgłosić ich w zakrystii.
 10. Są do nabycia nasze świąteczne Jubileuszowe pocztówki bożonarodzeniowe – wydane specjalnie ze względu na przyszłoroczny Jubileusz 670-lecia naszej Parafii. Pocztówki są w komplecie z kopertą.
 11. W środę po Mszy św. spotkanie dla LSO a w piątek o godz. 18.00 spotkanie KSM-u.
 12. „Bóg zapłać” za sprzątanie kościoła i terenu wokół świątyni oraz złożoną ofiarę. O posprzątanie kościoła w tym tygodniu proszeni są Parafianie z numerów: 426, 305, 320, 301 i 300.
 13. W dzisiejszej prasie religijnej przeczytamy interesujące artykuły, m.in.: w „Gościu Niedzielnym” – profesor ekonomii przekonuje, że obroty w sklepach nie spadną z powodu zamknięcia ich w niedziele, w „Niedzieli” – świąteczny dodatek kulinarny a wśród nowych KSM-owiczów naszej Diecezji dostrzeżemy nasze młode Parafianki a w „Źródle” – o zdrowotnych zaletach imbiru, który szczególnie przydaje się zimą. Są także inne ciekawe artykuły, nasze Jubileuszowe kalendarze ścienne oraz kalendarze misyjne na rok 2018. Dla dzieci jest grudniowy numer „Małego Gościa”.
 14. W najbliższą sobotę zostanie odsłonięty i poświęcony pomnik ku czci ppor. Bronisława Kamińskiego Cichociemnego ps. „Golf” usytuowany przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Binarowej. Uroczystość rozpocznie się w naszym kościele o godz. 11.00 – Mszą św., której będzie przewodniczył J. E. Ks. Bp Jan Wątroba – Ordynariusz Diecezji Rzeszowskiej. Po Mszy św. uczestnicy Uroczystości przejdą pod budynek naszej Szkoły i tam nastąpi odsłonięcie i poświęcenie obelisku upamiętniającego postać ppor. Bronisława Kamińskiego a potem na Sali sportowej zostanie wygłoszony wykład przedstawiciela Instytutu Pamięci Narodowej, okolicznościowe przemówienia oraz część artystyczna w wykonaniu uczniów naszej Szkoły. Uroczystość ma charakter otwarty – organizatorzy serdecznie zapraszają do udziału mieszkańców naszej Parafii. Wydarzenie wpisuje się w historię naszej społeczności, będziemy gościć Pasterza naszej Diecezji oraz wiele osobistości, postarajmy się tak zaplanować nasze obowiązki, aby jak najwięcej Parafian mogło uczestniczyć w tej uroczystości.
 15. W najbliższą niedzielę Gorlicka Grupa Biegowa na terenie naszego powiatu podczas Sztafety Charytatywnej „Biegam – Pomagam” będzie prowadzić zbiórkę na leczenie i rehabilitację rodzeństwa Oli i Jakuba Musiał z powiatu gorlickiego. Dzieci wymagają stałego leczenia i kosztowej rehabilitacji. Ola i Kuba są podopiecznymi Fundacji Serca dla Maluszka, która także wesprze to wydarzenie. Wolontariusze prowadzić będą zbiórkę do puszek także przy naszym kościele – zachęcamy do wsparcia tej szlachetnej akcji.
 16. Burmistrz Biecza zaprasza na wydarzenia społeczno-kulturalne, które odbędą się w najbliższym czasie: dzisiaj odbędzie się Finał projektu „60+Nowy Wiek Kultury”, 13 grudnia – spotkanie dla studentów Bieckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, 14 grudnia – szkolenie dla mieszkańców w ramach projektu „Niska Emisja i koncert w bieckiej Kolegiacie a 17 grudnia – Biecki Jarmark Bożonarodzeniowy i wspólna Wigilia na Bieckim Rynku. Szczegóły wydarzeń – w gablocie ogłoszeń.
 17. Zbawiciel, którego oczekujemy, niech błogosławi solenizantom i jubilatom tego tygodnia.
 18. Pan Bóg pragnie, byśmy się nawrócili i oczekiwali Jego przyjścia w pokoju i gotowości. Na trud realizacji tego adwentowego wyzwania niech umocni nas Boże błogosławieństwo.

 

Zapamiętaj mnie (90 dni)