Ciekawe informacje

Znalezione w internecie

Już niedługo rozpocznie się nowy sezon turystyczny, zatem gdyby Ktoś już planował odwiedzenie naszego kościoła to warto przeczytać:

 

tutaj


Miłe słowa o naszej parafii i kościele

Zachęcamy do przeczytania artykułu zamieszczonego na portalu internetowym Dzieje.pl. Autorem jest Pan Grzegorz Kościński – korespondent PAP, a temat dotyczy ubiegłorocznych prac konserwatorskich przeprowadzonych w naszym kościele.

 

Bardzo dziękujemy Autorowi!

 

Link do artykułu


Jubileuszowy Kalendarz na rok 2018

W bieżącym roku nasza Parafia przeżywa piękny Jubileusz – 670 lat od lokacji Binarowej. Wracamy zatem do roku 1348 – kiedy to w Wigilię Narodzenia św. Jana Chrzciciela, czyli 23 czerwca – król Kazimierz Wielki wydał przywilej lokacyjny naszej miejscowości. Na mocy tego dokumentu jeden łan ziemi przeznaczono na uposażenie Parafii. Każdy Jubileusz to okazja do świętowania i dumy z przeżytego czasu a w wypadku takiego Jubileuszu także szacunku i honoru dla naszych przodków, którzy przez 670 lat żyli, pracowali i wyznawali chrześcijańską wiarę na binarowskiej ziemi. Staraniem Parafii na Rok Jubileuszowy – czyli 2018 – został wydany okolicznościowy ścienny kalendarz. Jest tam krótka historia naszej Parafii i najważniejsze wydarzenia  przyszłego roku a wszystko ozdobione fotografiami naszego kościoła i jego otoczenia. Kalendarz można nabyć w zakrystii. 

Wstępnie przyjęliśmy, że główną Uroczystość Jubileuszową będziemy przeżywać w czasie majowego Odpustu ku czci Matki Bożej Binarowskiej – Wspomożycielki Wiernych – 27 maja 2018 roku.

 


Artykuł w Gazecie Krakowskiej o konserwacji sceny 'Triumf Mądrości Bożej'

W piątek - 19 stycznia w 'Gazecie Gorlickiej' ukaże się artykuł napisany przez Pana Redaktora Lecha Klimka o ubiegłorocznych pracach konserwatorskich przy polichromii 'Triumf Mądrości Bożej'. 

 

Zapraszamy do lektury artykułu w Internecie i kupienia wersji papierowej.

 

Można przeczytać tutaj


List z Narodowego Sanktuarium Św. Józefa w Kaliszu

Poniżej przedstawiamy list z Narodowego Sanktuarium Św. Józefa w Kaliszu

 

 


Artykuł w Niedzieli Rzeszowskiej o odsłonięciu pomnika ppor. Bronisława Kamińskiego

Relacja z wernisażu wystawy w Muzeum Ziemi Bieckiej

Zapraszamy przeczytania relacji i oglądnięcia fotografii z wernisażu wystawy 'Zabytki binarowskiej świątyni - w 670. rocznicę lokacji', który odbył się w Muzeum Ziemi Bieckiej na rozpoczęcie obchodów Jubileuszowych.

Jednocześnie Parafia Rzymskokatolicka p.w. św. Michała Archanioła w Binarowej składa serdecznie podziękowanie Pani Dyrektor Marcie Bartuś oraz pracownikom Muzeum Ziemi Bieckiej za zorganizowanie wystawy zabytków naszej świątyni w związku z Jubileuszem 670-lecia lokacji naszej miejscowości. Dziękujemy także ks. dr Sławomirowi Zychowi z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, Pani mgr Gabrieli Stawowiak za wygłoszone prelekcje oraz dzieciom i młodzieży z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego im. Króla Kazimierza Wielkiego w Binarowej za program artystyczny, przygotowany pod kierunkiem Pani mgr Małgorzaty Stec i mgr Alicji Lignar. Było uroczyście, dostojnie, ciekawie i godnie dla uczczenia 670-lecia lokacji królewskiej Binarowej! Dziękujemy także wszystkim, którzy uczestniczyli w otwarciu wystawy i zapraszamy do oglądania naszych 'rodowych klejnotów' aż do 29 czerwca br. w Muzeum Ziemi Bieckiej w Domu z Basztą. Naprawdę warto!

 

 

Link do artykułu ze strony internetowej Urzędu Miejskiego w Bieczu!


Relacja Gazety Gorlickiej z Niedzieli Jubileuszowej

'Gazeta Gorlicka' zamieściła relację z 'Niedzieli Jubileuszowej' - zachęcamy do przeczytania i oglądnięcia fotografii. Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Michała Archanioła w Binarowej składa serdeczne podziękowanie Redakcji 'Gazety Gorlickiej' za przyjęcie patronatu medialnego naszej Uroczystości Jubiluszowej i miłą współpracę.

 

Link do artykułu w Gazecie Gorlickiej - zapraszamy!


Relacja Bieckiego Centrum Kultury z Niedzieli Jubileuszowej

Zachęcamy do przeczytania artykułu i oglądnięcia fotografii Bieckiego Centrum Kultury z 'Niedzieli Jubileuszowej'.

Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Michała Archanioła w Binarowej składa serdeczne podziękowanie Panu Dyrektorowi Bieckiego Centrum Kultury Pawłowi Jamro oraz pracownikom BCK za pomoc w przygotowaniu, zaangażowanie i obecność w czasie 'Niedzieli Jubileuszowej'. Ludzkie słowa, choćby najpiękniejsze nie wyrażą tego, ile zawdzięczamy naszym Przyjaciołom z BCK - serdeczne 'Bóg zapłać!'

 

Link do artykułu - zapraszamy!


Dotacja Marszałka Województwa Małopolskiego - 2018

W dniu 9 maja 2018 r. w Ratuszu Miasteczka Galicyjskiego w Nowym Sączu odbyło się spotkanie Pani Urszuli Nowogórskiej – Przewodniczącej Sejmiku Województwa Małopolskiego oraz Pana Leszka Zegzdy – Członka Zarządu województwa Małopolskiego z beneficjentami konkursów „Ochrona zabytków Małopolski” oraz „KAPLICZKI MAŁOPOLSKI_2018” z terenu subregionu sadeckiego. W trakcie spotkanie Gospodarze Uroczystości wręczyli pamiątkowe czeki informujące o otrzymanej dotacji z budżetu Województwa Małopolskiego. Miło jest poinformować, że na prace zaplanowane w 2018 r. nasza Parafia otrzymała od Województwa Małopolskiego dotację w wysokości 20 000 zł na kontynuację prac konserwatorskich w prezbiterium naszego kościoła, w dolnych partiach, na ścianach północnej i południowej.  Symboliczny czek w imieniu Parafii w Binarowej odebrał ks. Proboszcz.  Dzięki otrzymanej dotacji będzie możliwe wykonanie kolejnego etapu prac konserwatorskich w naszym kościele.

Parafia pw. św. Michała Archanioła w Binarowej składa serdeczne podziękowanie Panu Marszałkowi oraz Sejmikowi Województwa Małopolskiego za przyznaną dotację.

 

Artykuł ze strony internetowej Urzędu Marszałkowskiego

 

 

 

 

 

 


Zapamiętaj mnie (90 dni)