Archiwum

 

 

Parafialna pielgrzymka młodzieży do miejsca urodzenia i męczeńskiej śmierci bł. Karoliny Kózka

 

20 sierpnia 2008 r. 43- osobowa grupa młodzieży z naszej parafii wraz z dwoma kapłanami i klerykiem uczestniczyła w autokarowej pielgrzymce do Zabawy i Wał-Rudy. Młodzież w Wał-Rudzie zwiedziła muzeum-dom rodzinny bł. Karoliny, poprowadziła Drogę Krzyżową przez las (droga męczeństwa Karoliny), uczestniczyła w Mszy św. w kościele w Zabawie. Przed Mszą św. pan przewodnik w bardzo interesujacy sposób przybliżył postać bł. Karoliny. Młodzież wysłuchała jej z wielkim zainteresowaniem. Po Mszy św. i prywatnej modlitwie przy relikwiach błogosławionej można było posilić się pieczoną kiełbasą i napić cherbaty. Po tym wszystkim przyszedł czas na grę w piłkę nożną i siatkową a także zabawę na zjeżdżalniach i huśtawkach. W drodze powrotnej była jeszcze modlitwa w Tuchowie przy grobie zamordowanego w styczniu naszego rodaka o. Władysława Polaka. Jego pogrzeb odbył się w dniu peregrynacji w naszej parafii relikwi bł. Karoliny. Młodzeż znalazła się więc w tym dniu u grobu dwóch męczenników.

 

 

Koncert Chóru GOS.pl

 

W sobotę 5 lipca 2008 r. o godz. 17.00 w naszym kościele odbył się koncert Chóru GOS.pl. Szkoda, że przy tak niskiej frekwencji parafian. Dopisali natomiast goście z innych miejscowości, głównie z Gorlic, Biecza, Szymbarku, Krakowa, Tarnowa... Koncert został zarejestrowany przez TV Gorlice. Informacje na temat koncertu oraz zdjecia na stronach internetowych: www.mit.krakow.pl; www.mot.krakow.pl

 

Tarnowski Chór GOS.pl powstał w styczniu 2003 r. z inicjatywy grupy osób związanych z sobą różnymi projektami muzycznymi. W skład zespołu wchodzi 40 chórzystów i 4 muzyków (instrumenty klawiszowe, gitara elektryczna, gitara basowa, perkusja). Próby odbywają się w sali klasztoru księży filipinów w Tarnowie. Celem chóru jest głoszenie Ewangelii oraz dzielenie się doświadczeniem osobistego spotkania z Chrystusem i dokonania wyboru drogi wiary w życiu. W repertuarze znajdują się zarówno standardy muzyki gospel, negro spirituals, jak i najnowsze utwory gospel.

 

Gospel to rodzaj chrześcijańskiej muzyki obrzędowej, mającej swój rodowód w XIX-wiecznej kulturze czarnoskórych mieszkańców Stanów Zjednoczonych. Nazwa gospel oznacza Dobrą Nowinę o zbawieniu. Gospel jako gatunek muzyczny wiąże się ściśle z odmianą spiritual i często jest wspólnie określany jako spiritual&gospel. Także jazz ma swoją genezę w tej muzyce, a sam gospel rozwija się w różnych nurtach, podejmowany przez kolejne pokolenia chrześcijan na całym świecie. W Polsce gospel rozwija się dopiero od kilku lat.

 

 

W poniedziałek 26 maja br. w Binarowej odbył się pogrzeb śp. Marii Polak, matki kapłana ojca redemptorysty Władysława, zamordowanego w styczniu przy kościele w Serbach. W pogrzebie uczestniczyło 11 kapłanów. Przewodniczył prowincjał redemptorystów o. Ryszard Bożek. Byli też obecni: o. Mariusz Chyrowski-przełożony w Tuchowie, o. Antoni Wesołowski-ekonom z Tuchowa, ks. Czesław Stanaszek-dziekan dekanatu Biecz (występował w imeniu ks. biskupa ordynariusza), ks. Krzysztof Bochenek i ks. Zbigniew Bielamowicz-rodacy Binarowscy, ks. prałat Tadeusz Rączkowski z Rożnowic, ks. Stanisław Pałka i ks. Dariusz Porzuczek z Rożnowic oraz ks. proboszcz i ks. wikariusz z Binarowej. Uczestniczyło też dwóch kleryków ze Zgromadzenia Ojców Redemptorystów z Tuchowa oraz s. Agnieszka Oczkowicz z Tuchowa-rodaczka Binarowska. Słowo Boże wygłosił o. prowincjał.

 

 

3 rocznica śmierci Jana Pawła II
02.04.2008 r.

 

Parafia Binarowa uczciła ten dzień wsólnym czuwaniem w kościele parafialnym. O godzinie 0.00 dzieci z naszego przedszkola, poprzez program słowno-muzyczny i prezentację multimedialną, przypomniały postać Sługi Bożego Jana Pawła II oraz jego nauczanie. Pomagały im w tym wychowawczynie przedszkola. Na początku pan dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego z Binarowej, poprzez swoje wystąpienie, wprowadził nas w odpowiedni nastrój wieczornego spotkania i oddał głos przedszkolakom. Ci przy śpiewie "Bądź pozdrowiony gościu nasz" wniosły portret Jana Pawła II i umieściły na specjalnie przygotowanum miejscu.

 

O godz 19.00 rozpoczęła się Msza św. koncelebrowana o rychłe wyniesienie do chwały ołtarzy Sługi Bożego Jana Pawła II. Mszy św. przewodniczył i wygłosił Słowo Boże ks. Krzysztof Bochenek, rodak Binarowski. Modlitewne czuwanie zakończył Apel Jasnogórski.

 

 

2 marca 2008 r. zmarł ks. Władysław Mirowski dawny wikariusz w Binarowej.
Pogrzeb odbył się w Wielopolu Skrzyńskim 5 marca 2008 r.

 

Ks. Władysław Mirowski urodził się 10 lutego 1936 r. w Wielopolu Skrzyńskim. Po ukończeniu Szkoły Średniej wstąpił do WSD w Tarnowie. Święcenia kapłańskie otrzymał z rąk bpa Karola Pękali w dniu 29 czerwca 1961 r. Jako wikariusz pracował w parafiach: Biesiadki, Łączki Kucharskie, Łososina Górna, Cmolas, Czarna Tarnowska, Przyszowa, Pleśna, Binarowa i Niedzieliska. Od 1980 r. był proboszczem w parafii Niedzieliska.

Po złożeniu urzędu proboszcza, od 2003 r. zamieszkał jako rezydent w parafii Wielopole Skrzyńskie.

 

Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie, a światłość wiekuista niechaj mu świeci na wieki wieków. Amen.

 

Zapamiętaj mnie (90 dni)