2017

Jubileuszowy Kalendarz na rok 2018

W przyszłym roku nasza Parafia będzie przeżywała piękny Jubileusz – 670 lat od lokacji Binarowej. Wrócimy zatem do roku 1348 – kiedy to w Wigilię Narodzenia św. Jana Chrzciciela, czyli 23 czerwca – król Kazimierz Wielki wydał przywilej lokacyjny naszej miejscowości. Na mocy tego dokumentu jeden łan ziemi przeznaczono na uposażenie Parafii. Każdy Jubileusz to okazja do świętowania i dumy z przeżytego czasu a w wypadku takiego Jubileuszu także szacunku i honoru dla naszych przodków, którzy przez 670 lat żyli, pracowali i wyznawali chrześcijańską wiarę na binarowskiej ziemi. Staraniem Parafii na Rok Jubileuszowy – czyli 2018 – został wydany okolicznościowy ścienny kalendarz. Jest tam krótka historia naszej Parafii i najważniejsze wydarzenia  przyszłego roku a wszystko ozdobione fotografiami naszego kościoła i jego otoczenia. Kalendarz można nabyć w zakrystii. 

Wstępnie przyjęliśmy, że główną Uroczystość Jubileuszową będziemy przeżywać w czasie majowego Odpustu ku czci Matki Bożej Binarowskiej – Wspomożycielki Wiernych – 27 maja 2018 roku.

 

 


Życzenia na Nowy Rok 2018

 

Rozpoczynamy pod opieką Świętej Bożej Rodzicielki Maryi Nowy Rok Pański 2018. Prosimy o Boże błogosławieństwo na każdy dzień dla naszej Parafii i Przyjaciół z Internetu. Życzymy Wam wszystkim abyście w rozpoczynającym się roku w zdrowiu, pokoju i radości wzrastali w Bożej łasce i wzajemnie sobie pomagając, dzielili się darem miłości. Życzymy sił i wytrwałości w dążeniu do zamierzonych celów, sukcesów w pracy oraz życiu osobistym, podejmowania trafnych decyzji w trudnych sytuacjach a nade wszystko życzymy zdrowia i pokoju ducha. Niech dobry Bóg opromienia każdy dzień rozpoczętego roku swoją łaską i błogosławieństwem. Życzymy siły i nadziei w pokonywaniu codziennych trudności a Maryja Boża Rodzicielka niech wyprasza wszystkim Wam szczególne błogosławieństwo. Szczęść Boże!

 

Duszpasterze z Binarowej

 

 

 


Życzenia na Boże Narodzenie 2017

 

 

 

Bóg stał się człowiekiem, aby człowiek mógł zbliżyć się do Boga. Nowonarodzony Zbawiciel przychodzi do nas z obfitością łask.

Zna nasze radości i smutki, wie, czego najbardziej potrzebujemy.

Życzymy Wam, abyście umieli otwierać Wasze serca na Jego łaskę i by On Was wciąż wewnętrznie przemieniał i odnawiał.

Niech Jego błogosławieństwo obficie spływa na Wasze rodziny, Waszych sąsiadów, całą naszą Parafię i na wszystkich ludzi dobrej woli.

Naszym chorym Parafianom niech przyniesie umocnienie i powrót do zdrowia

a przebywającym za granicą – umocnienie w wierze, nadziei i wzajemnej miłości.

Niech  prawdziwa Boża radość przepełnia Wasze serca.

 

Parafianom, naszym Rodakom i Przyjaciołom z Internetu życzą:

 Duszpasterze z Binarowej

 


Plan Wizyty Duszpasterskiej 2017/2018

 

27. 12. 2017 r.   Środa   

Wygon i Zielona Ulica (Edward Mosoń – Stanisława Juruś)

Kamieniec (Tadeusz Guzik – Sławomir Makowiec)           

 

28. 12. 2017 r.   Czwartek            

Jurusiowe Potoki i Nagórze Północ (Jan Pyzik – Jan Barszcz)

Nadole Północ (Bogdan Sendecki – Paweł Próchnicki)    

 

29. 12. 2017 r.   Piątek  

Nagórze Północ (Andrzej Rutana – Grzegorz Lenard)

Nadole Północ (Krzysztof Ruwiński – Zofia Michalec)     

 

30. 12. 2017 r.   Sobota 

Szarowicza Pola

Lechowe Potoki i Kurpiel (Marian Makowiec – Stanisław Piotrowski)      

 

02. 01. 2018 r.   Wtorek

Nagórze Północ (Tadeusz Michalec – Jan Roman)

Nadole Południe (Mariusz Lenard – Konstanty Kozak)   

 

03. 01. 2018 r.   Środa   

Nagórze Południe (Stefan Swołkowicz – Andrzej Sendecki)

Maślakowice (Mieczysław Szary – Danuta Rutana)          

 

04. 01. 2018 r.   Czwartek            

Nagórze Południe (Krzysztof Lenard – Jerzy Michalec)

Wanatówka (Jan Firlit – Mieczysław Bochenek)

 

08.01. 2018 r.    Poniedziałek     

Rynek (Bogumiła Mężyk – Stanisław Fejklowicz)

Nadole Południe (Jan Lenard – Tadeusz Mazur)

 


Zmarła Maria Czajka

Zmarła śp. Maria Czajka, z domu Bugno, zamieszkała w Nadolu Północ. Jej pogrzeb będzie w sobotę – 23 grudnia 2017 r. Msza św. pogrzebowa o godz. 12.00, pół godziny wcześniej wprowadzenie ciała Zmarłej do kościoła. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie a światłość wiekuista niechaj jej świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.


Zaproszenie na odsłonięcie i poświęcenie pomnika ppor. Bronisława Kamińskiego ps. Golf

W sobotę – 16 grudnia br. zostanie odsłonięty i poświęcony pomnik ku czci ppor. Bronisława Kamińskiego Cichociemnego ps. „Golf” usytuowany przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Binarowej. Uroczystość rozpocznie się w naszym kościele o godz. 11.00 – Mszą św., której będzie przewodniczył J. E. Ks. Bp Jan Wątroba – Ordynariusz Diecezji Rzeszowskiej. Po Mszy św. uczestnicy Uroczystości przejdą pod budynek naszej Szkoły i tam nastąpi odsłonięcie i poświęcenie obelisku upamiętniającego postać ppor. Bronisława Kamińskiego a potem na Sali sportowej zostanie wygłoszony wykład historyka z Instytutu Pamięci Narodowej, okolicznościowe przemówienia zaproszonych Gości oraz część artystyczna w wykonaniu uczniów naszej Szkoły. Uroczystość ma charakter otwarty – organizatorzy serdecznie zapraszają do udziału w tej Uroczystości.

 

 

Zaproszenie ze strony intermetowej Radia VIA

 


Zmarła Bronisława Drożdż

Zmarła śp. Bronisława Drożdż, z domu Wanat, zamieszkała w Nagórzu Północ. Jej pogrzeb będzie w czwartek – 23 listopada 2017 r. Msza św. pogrzebowa o godz. 13.00, pół godziny wcześniej wprowadzenie ciała Zmarłej do kościoła. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie a światłość wiekuista niechaj jej świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.


Parafialna Pielgrzymka do Ludźmierza i Zakopanego

Robert organizuje parafialną pielgrzymkę w 100 rocznicę Objawień Fatimskich szlakiem Sanktuariów Maryjnych do Sanktuarium Gaździny Podhala w Ludźmierzu oraz Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej w Zakopanem, w sobotę – 18 listopada. W programie pielgrzymki jest Uroczysta Msza św. w Zakopanem, zwiedzenie Sanktuariów, czas na modlitwę a oprócz części modlitewnej ostatkowa rekreacja na Krupówkach. Wyjazd o godz. 6.00 a powrót na godz. 20.30. Koszt wyjazdu – zawierający cenę: przejazdu, parkingów, ubezpieczenia oraz ofiarę na zwiedzane Sanktuaria: dorośli – 60 zł a dzieci i młodzież szkolna – 50 zł. Zapisy w zakrystii. Przy zapisie należy podać numer PESEL potrzebny do ubezpieczenia.

 


Zmarł Leszek Rzońca

Zmarł śp. Leszek Rzońca, zamieszkały w Nagórzu Północ. Jego pogrzeb będzie we wtorek – 7 listopada 2017 r. Msza św. pogrzebowa o godz. 13.00, pół godziny wcześniej wprowadzenie ciała Zmarłego do kościoła. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie a światłość wiekuista niechaj mu świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.


Dzień Papieski 2017 w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Binarowej

Zapamiętaj mnie (90 dni)